Глава УГКЦ: Вбитий росіянами лікар у Херсоні — це обличчя сучасної української медицини

Глава УГКЦ: Вбитий росіянами лікар у Херсоні — це обличчя сучасної української медицини - фото 1
Усіх нас сколихнула подія, яка кілька днів тому сталася в Херсоні, — ворог убив молодого лікаря-отоларинголога Дмитра Білого в перший його робочий день. Вбитий росіянами лікар — це обличчя сучасної української медицини.

Про це у традиційному відеозверненні сказав Глава УГКЦ Святослав, передає Департамент інформації УГКЦ.

«Він загинув на робочому місці, а поруч із ним була важко поранена медична сестра. Цей молодий лікар, який віддав життя, служачи хворим в Україні, є символом, обличчям сучасної української медицини. За час повномасштабної війни 177 закладів охорони здоров’я було знищено, майже 1 500 — пошкоджено. За офіційними даними, загинули 146 медичних працівників, 33 із них — на робочому місці», — зазначив Предстоятель.

Він нагадав, що щороку 9 серпня (за юліанським календарем) Україна молиться за медичних працівників. Це добра нагода, щоб ми, як народ, як Церква, як вдячні пацієнти, подякували медичним працівникам, які в надзвичайних обставинах, в умовах війни, рятують людське життя.

"Ми сьогодні хочемо сказати «Дякую!» нашим дорогим медпрацівникам: лікарям, парамедикам, медсестрам, медбратам. Дякуємо нашим військовим медикам, які рятують життя тих, хто захищає Батьківщину", - сказав першоєрарх.

«Кілька місяців тому, — нагадав Патріарх УГКЦ, — у січні, коли Всеукраїнська Рада Церков відвідувала Святішого Отця, ми передали Папі Франциску список із 41 полоненого медичного працівника, який незаконно перебуває в російському полоні. На жаль, поки що жоден із них не звільнений. Пам’ятаймо про всіх них у молитві».