Глава УГКЦ відвідав Суми, Харків і Полтаву

18.06.2022, 11:15
Католики
Глава УГКЦ відвідав Суми, Харків і Полтаву - фото 1
Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав 15-17 червня 2022 року відвідав з душпастирським візитом Суми, Харків і Полтаву. Він зустрівся з вірними, духовенством та очільниками цих міст. «Метою мого візиту, – наголосив Предстоятель, – є засвідчити повагу нашої Церкви до міст, які постраждали від масштабного вторгнення і відчули на собі весь біль і тягар кривавої війни Росії проти України».

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, візит до Сум, яке розташоване лише за 50 кілометрів від кордону з Росією, відбувся 15 червня 2022 року.

Глава УГКЦ відвідав Суми, Харків і Полтаву - фото 95173

Блаженніший Святослав зустрівся з Дмитром Живицьким, головою Сумської військової адміністрації, а також з Олександром Лисенком, мером міста Суми.

Глава УГКЦ намагався з'ясувати, які потреби мають постраждалі сумчани, щоб, відповідно до можливостей Церкви, допомогти. «Наша Церква разом із добродіями створила благодійну фундацію "Мудра справа", яка вже зараз формує продуктові набори і збирає необхідні медикаменти, щоб бути на сторожі потреб жертв війни», – додав Патріарх Святослав.

16 червня 2022 року з душпастирським візитом Глава УГКЦ відвідав Харків.

Глава УГКЦ відвідав Суми, Харків і Полтаву - фото 95174

На в’їзді до Харкова Главу Церкви зустрів владика Василь Тучапець, екзарх Харківський, та владика Ігор Ісіченко, єпископ-емерит УГКЦ.

Першоєрарх відслужив Літургію в підвальному приміщенні майбутнього катедрального собору Святого Миколая УГКЦ в Харкові. Після богослужіння Блаженніший Святослав поспілкувався з людьми, які прийшли до храму отримати різного роду допомогу, насамперед, продукти харчування, продукти гігієни, дитяче харчування.

Глава Церкви зустрівся з мером Харкова Ігорем Тереховим та заступником голови Харківської обласної військової адміністрації Романом Семенухою.

Глава УГКЦ відвідав Суми, Харків і Полтаву_3

Патріарх УГКЦ зауважив, що він прибув до Харкова, щоби висловити свою повагу й солідарність з харків’янами, мешканцями цього міста-героя, щоб привернути увагу цілого світу, тому що через кілька десятків кілометрів звідси ведуться інтенсивні бойові дії і ворог не полишає своїх намірів повернутися і далі нищити все живе.

Глава УГКЦ відвідав Суми, Харків і Полтаву_4

Зустріч з Романом Семенухою відбулася біля розбомбленого приміщення Харківської ОДА. «Ми знаходимося у Харкові в розстріляному приміщенні обласної державної адміністрації, звідки відкривається вид на одну з найбільших площ Європи – площу Свободи. Саме звідси почалася російська атака на Харків. Тут впали перші російські бомби та ракети, які зруйнували цей чудовий палац», – сказав Глава УГКЦ.

«Харків’яни відбудовують своє місто, а ворог відчуває своє безсилля. Але тут біля кабінету голови Харківської ОДА ми по-особливому відчуваємо, що Господь є з нами і що перемога України буде славою Божою, буде перемогою добра над злом, перемогою правди над брехнею, перемогою України над російським загарбником», – переконує духовний лідер УГКЦ.

Пан Семенуха відзначив, що має честь послухати, побачити слова солідарності Глави УГКЦ, який сьогодні відвідав Харків.

«Коли у Харкові, – розповів він, – постав греко-католицький храм, то це взагалі було непересічною подією для цього регіону. З присутністю цієї Церкви тут посилися наша віра в Україну, в Бога. Це Церква, на мою думку, без перебільшення, є державотворчою і націєтворчою Церквою. УГКЦ займає поважне місце у розбудові ідентичності Українського народу. Тому сьогоднішній візит Глави УГКЦ є неймовірно важливий для всієї Харківської області і всіх вірних».

«Мужність Блаженнішого Святослава безумовно надихає», – додав Роман Семенуха.

Мер міста Терехов відзначив важливість візиту Глави УГКЦ і наголосив, що Україна сьогодні потребує голосу на міжнародній арені, щоб війна Росії проти України не припинила бути новиною для міжнародної спільноти, тому потрібно весь час будити сумління людей у світі, щоб війна в Україні не була забутою. І Терехов бачить у Блаженнішому Святославові голос, який буде промовляти до світу.

Наприкінці візиту Глава Церкви завітав до Святодмитрієвського храму УГКЦ, де служить владика Ігор Ісіченко. Тут Предстоятель ознайомився з діяльністю великого гуманітарного хабу, де волонтери неупинно приймають, сортують та роздають допомогу потребуючим. Крім того, тут працює колцентр, куди люди можуть зателефонувати й попросити про допомогу.

Глава УГКЦ відвідав Суми, Харків і Полтаву - фото 95176

Візит духовного лідера УГКЦ на Полтавщину розпочався 17 червня з Літургії у храмі Всіх святих українського народу УГКЦ. Хоча це був робочий день, але громада численно зібралася на богослужіння.

Одразу після Літургії Предстоятель зустрівся з головою Полтавської обласної державної адміністрації Олександром Біленьким. Зустріч відбулася в приміщенні «Карітас-Полтава», який активно в час війни надає допомогу постраждалим від війни. Цифра постраждалих коливається від 45 до 60 тисяч.

Глава УГКЦ відвідав Суми, Харків і Полтаву_6

Під час зустрічі Глава УГКЦ намагався з’ясувати, які потреби мають вимушені переселенці, щоб, відповідно до можливостей Церкви, надати допомогу громадам області та громадянам, яких війна змусила покинути домівки.

«Висловлюю велику вдячність за те, – сказав Блаженніший Святослав, – що ви робите для людей, котрі врятувалися від війни у вашій області. Полтавщина має особливо стратегічне місце і значення ‒ потужний гуманітарний хаб. Спільне лихо, яке спіткало кожного українця, об’єднує. Важливо тримати єдність влади, депутатського корпусу та партнерів. Будемо шукати можливості та зв’язки, щоб підтримати в цьому надзвичайному виклику для країни».

Глава УГКЦ відвідав Суми, Харків і Полтаву_7

Предстоятель зустрівся і з мером міста Олександром Мамаєм. Під час зустрічі мер Полтави відзначив великий внесок «Карітасу-Полтава» як благодійної організації, яка найбільше надає допомогу в місті та області.

На завершення візиту Глава Церкви відвідав два відділення «Карітасу-Полтава», де безпосередньо видають допомогу потребуючим.

Блаженніший Святослав побажав, щоб руки волонтерів і працівників Карітасу ніколи не були порожніми і завжди мали що дати людям. Відзначив, зокрема, своїм обов'язком працювати над цим.