• Головна
  • Новини
  • Глава УГКЦ відвідав у Фатімі Форум мігрантів УГКЦ Центральної та Західної Європи...

Глава УГКЦ відвідав у Фатімі Форум мігрантів УГКЦ Центральної та Західної Європи

22.10.2016, 14:48
Глава УГКЦ відвідав у Фатімі Форум мігрантів УГКЦ Центральної та Західної Європи - фото 1

"Це надзвичайна історична подія, яку ми разом переживаємо тут, у Фатімі. Паралельно з Форумом відбувається Зустріч східних католицьких єпископів Європи. І цього року ми маємо абсолютно ідентичну тему, над якою працюємо, - належна душпатирська опіка над мігрантами зі Східних Католицьких Церков, які сьогодні перебувають у Центральній і Західній Європі", - зазначив Предстоятель УГКЦ.

"Це надзвичайна історична подія, яку ми разом переживаємо тут, у Фатімі. Паралельно з Форумом відбувається Зустріч східних католицьких єпископів Європи. І цього року ми маємо абсолютно ідентичну тему, над якою працюємо, - належна душпатирська опіка над мігрантами зі Східних Католицьких Церков, які сьогодні перебувають у Центральній і Західній Європі", - зазначив Предстоятель УГКЦ.

Він наголосив, що міграція – невід'ємна складова світового процесу глобалізації. "Наша Церква пережила процес глобалізації, починаючи з кінця XIX століття. УГКЦ завжди була зі своїм народом. Церква йшла туди, куди йшли її люди. І завдяки нашим мігрантам УГКЦ стала глобальною Церквою. Сьогодні УГКЦ - це Церква вселенського масштабу", - підкреслив Блаженніший Святослав.

у_Фатімі.jpg

Глава УГКЦ зауважив, що через міграцію світ сьогодні стоїть на порозі дуже глибоких змін. "Світ починає швидко рухатися, - не тільки ідеї і гроші, але й люди. Те, що ми сьогодні можемо бачити у Європі, - це пробудження старих демонів, які, здавалося, давно відійшли на смітник історії, - це "національні егоїзми", старі колоніальні апетити, імперські амбіції, крайні націоналістичні ідеї. Подібні процеси були не останніми причинами двох світових воєн. Велике завдання перед нами - щоби нові глобальні виклики не спричинили нового витка насилля", - наголосив Предстоятель УГКЦ.

Говорячи про те, як Церква має відповісти на виклик міграції, Блаженніший Святослав відзначив, що насамперед треба керуватися правилом: інтеграція, але не асиміляція. "Інтеграція означає, що хоч би де ми жили, мусимо активно долучатися до життя цього суспільства. Українці завжди хотіли бути в центрі суспільного, культурного, політичного життя. Інтеграція є надзвичайно важливою, адже ми маємо що сказати цьому світу і ми повинні це робити", - відзначив Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав зауважив, що швидкість асиміляції нових громад українців у Європі зараз набагато вища, ніж це було після Другої світової війни. "Діти наших емігрантів у Європі ще першого покоління починають втрачати свою мову, свою культуру, свою Церкву і все те, що ми називаємо корінням. У попередніх хвилях міграції процес асиміляції розпочинався у третьому чи навіть п'ятому поколінні", - зазначив Предстоятель УГКЦ.

Ведучи мову про те, як завадити асиміляції, Блаженніший Святослав назвав культурні і громадські організації, школу і Церкву. "Церковні громади завжди були стрижнем, навколо якого гуртувалися і громадські організації, і школи. Церковна спільнота ставала першим простором соціального служіння", - наголосив він.

Архиєрей побажав Божого благословення учасникам Форуму. "Я хочу вам пообіцяти, що ваша Церква завжди є і буде з вами, - запевнив присутніх Предстоятель УГКЦ. - Ми не маємо сьогодні відповіді на всі питання. Але каже Христос: "Шукайте - і найдете, стукайте - і відчинять вам, просіть - і дасться вам". Я вам бажаю, щоб бодай дещо ви знайшли, щоб бодай дехто вже вам відкрив і щоб Господь Бог нам дарував все те, що так нам треба, зокрема миру для нашої багатостраждальної української землі!" - наголосив Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, Глава УГКЦ прибув до Португалії для участі в Зустрічі єпископів Східних Католицьких Церков Європи, яка триває цими днями у Фатімі. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.