Глава УГКЦ висловив співчуття з приводу смерті владики Мілана Шашіка

15.07.2020, 19:21
Католики
Глава УГКЦ висловив співчуття з приводу смерті владики Мілана Шашіка - фото 1
Глава Української Греко-Католицької Церкви  від імені Синоду єпископів УГКЦ і від себе особисто висловив щирі співчуття з приводу смерті владики Мілана Шашіка, правлячого єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії. Листа адресовано владиці Нілові Лущаку, єпископові-помічнику цієї єпархії.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«З великим сумом ми сприйняли звістку про передчасний відхід до вічності преосвященного владики Мілана Шашіка, правлячого єпископа Мукачівської єпархії. Особисто та від імені Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви і всіх вірних нашої Церкви висловлюємо вам співчуття та запевнення в молитвах у наміренні новопреставленого владики», — йдеться у листі.

Блаженніший Святослав зазначив, що владику Мілана в УГКЦ будуть пам’ятати як того, хто завжди приїжджав на Синоди Єпископів нашої Церкви. «З ним ми разом скеровували до українського суспільства низку послань і закликів, особливо у важкі для нашого народу часи. Хочеться відзначити його активність на міжнародній арені, де ми разом намагалися бути голосом України перед світовим товариством», — пояснив Предстоятель УГКЦ.

Він запевнив, що єпископ Мілан Шашік назавжди ввійде в історію Мукачівської єпархії як ревний архипастир, який особисто опікувався навіть найменшими громадами своєї єпархії, і невтомний будівничий церков. За час свого архиєрейського служіння на гостинному Закарпатті владика здійснив низку вагомих соціальних і освітніх проєктів, зокрема слід згадати спорудження та налагодження навчального процесу духовної семінарії в Ужгороді.

«Зі словом співчуття особливо прагнемо звернутися до мирян осиротілої Мукачівської єпархії. Разом із духовенством і монашеством ви з болем переживаєте раптову втрату батька-архиєрея. Ваша скорбота має широкий відгук у серцях всіх єпископів, духовенства і монашества нашої Церкви в Україні та в усьому світі. Адже із вашою єпархією нас єднає спільна доля, спільний шлях мучеництва в часи комуністичного терору, а також спільна радість відродження нашої Церкви у вільній і незалежній Батьківщині. Ми переконані, що це наше спільне покликання греко- католиків України ми зуміємо здійснювати і надалі. У щирій молитві до милосердного Бога вимолюємо для вас щедрі ласки, щоб через святість життя ви свідчили про воскреслого Христа», — запевнив Блаженніший Святослав.