Глава УГКЦ висловив співчуття з приводу смерті владики Яна Нємця

29.10.2020, 09:35
Католики
Глава УГКЦ висловив співчуття з приводу смерті владики Яна Нємця - фото 1
Глава Української Греко-Католицької Церкви Патріарх Святослав висловив співчуття з приводу відходу у вічність єпископа-помічника Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ владики Яна Нємця.

Про це інформує пресслужба Секретаріату Синоду єпископів УГКЦ.

«Із великим сумом сприйняв я звістку про те, — написав у листі Предстоятель на ім’я Леона Дубравського, єпископа Кам’янець-Подільської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, — що після тяжкої хвороби по вічну нагороду перейшов до нашого Господа владика Ян Нємець.

Сьогодні дієцезія втратила вірного наслідника апостолів, ревного священнослужителя та благовісника спасительної місії Ісуса Христа. Особисто та від імені Синоду Єпископів нашої Церкві висловлюю Вам щирі співчуття і запевнення в молитвах у наміренні новопреставленого».

Глава УГКЦ відзначив, що владика Ян, пройшовши через пекло випробувань хворобою, склав свідчення віри, залишивши вірним своєї Церкви та всім католикам приклад великої любові до Бога та вірності Марії, великої заступниці та покровительки тих, хто страждає.
Він пригадав останні слова покійного владики: «Сила молитви. Під Твою милість. Благословляю», які він написав своєму брату в єпископстві, перегукуються з Христовими словами, промовленими на голгофському хресті. «Це слова не розчарування чи зневіри, а великого послуху Небесному Отцеві задля спасіння людини. Щиро віримо, сьогодні владика Ян уже перебуває перед небесним престолом», — додав Предстоятель.

Як РІСУ інформувала, єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ в Україні Ян Нємєц помер 27 жовтня у лікарні в Ланьцуті (Польща) о 18.20 год. за Київським часом.

Єпископ Ян захворів на коронавірус і потрапив до лікарні в Кам’янці- Подільському. Його стан був важким через супутні захворювання, дихати міг лише за допомогою кисневої маски. Минулого тижня вночі з середи на четвер єпископа перевезли під киснем до лікарні в Ланьцуті. У нього було уражено 85 відсотків легень. І хоча за кілька днів єпископу стало краще, однак сталася зупинка кровообігу.