Помер єпископ РКЦ в Україні Ян Нємєц

27.10.2020, 22:24
Католики
Помер єпископ РКЦ в Україні Ян Нємєц - фото 1
Єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії РКЦ в Україні Ян Нємєц помер у лікарні в Ланьцуті (Польща) о 18.20 год. за Київським часом.

Про це інформує Католицький часопис CREDO.

Єпископ Ян захворів на коронавірус і потрапив до лікарні в Кам’янці- Подільському. Його стан був важким через супутні захворювання, дихати міг лише за допомогою кисневої маски. Минулого тижня вночі з середи на четвер єпископа перевезли під киснем до лікарні в Ланьцуті. У нього було уражено 85 відсотків легень. І хоча за кілька днів єпископу стало краще — сьогодні о 18.20 — за Київським часом) сталася зупинка кровообігу.

Сьогодні єпископ Ян Нємєц надіслав іншому єпископу-помічнику Кам’янець-Подільської дієцезії Радославу Змітровичу останнє повідомлення: «Сила молитви. Під Твою Милість. Благословляю».

Про похорон владики буде повідомлено згодом.

Довідка

Ян Нємєц народився 14 березня 1958 року у Жешуві в Польщі. У 1987 році отримав священницькі свячення у Перемишлі (Польща). З 1993 року працював викладачем Вищої духовної семінарії Кам’янець-Подільської дієцезії (Україна), а в 2001-2006 роках був її ректором. З 2006 року — єпископ-помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні. Єпископські свячення відбулися 8 грудня 2006 р. у Кам’янці-Подільському. Гаслом владики були слова «Ecce Agnus Dei».