Глава УГКЦ вперше перебуває у Швеції з душпастирським візитом
Пізно ввечері 11 жовтня в найбільшому міжнародному аеропорту Швеції, Стокгольм-Арланда, Блаженнішого Святослава та владику Богдана Дзюраха зустрів місцевий душпастир о. Андрій Мельничук разом із парафіянами та представниками місцевої української громади. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Спільнота Української Греко-Католицької Церкви у Швеції, хоч і не є численною, активно розвивається. Сьогодні у цій скандинавській країні служать три священики УГКЦ та діють 11 душпастирських осередків (м. Векше, м. Вернамо, м. Гетеборг, м. Ельвсбюн-Лулео, м. Еребру, м. Крістіанстад, м. Мальме, м. Нессйо, м. Стокгольм, м. Умеа, м. Упсала).
12 жовтня у м. Стокгольм Патріарх Святослав зустрівся з працівниками українського посольства на чолі з Надзвичайним та Повноважним Послом України в Швеції Андрієм Плахотнюком.
«Я дякую вам від імені нашої Церкви, нашої громади, і, очевидно, ваших співвітчизників з України, — звернувся до працівників Посольства Глава УГКЦ. — Хочу справді засвідчити свою вдячність за вашу працю, вашу місію, зокрема тут, у Швеції».
Під час розмови сторони обговорили важливу обʼєднавчу роль Церкви у житті українських мігрантів, а також точки подальшої співпраці у справі підтримки та єднання українців за кордоном. Предстоятель розповів також про актуальний стан України в умовах війни.
Блаженніший Святослав підкреслив, що сьогодні місія Церкви полягає не лише у духовному просвітництві, а й у збереженні національної ідентичності українців.
Згадуючи історію діяльності Української Греко-Католицької Церкви за кордоном, Предстоятель підкреслив, що «коли українці не мали своєї держави, саме Церква була матір’ю і вчителькою свого народу, яка створила мережу світового українства».
«Саме в наших осередках творилися культурні організації та багато інших структур світової української громади. Тому ми як ніколи розуміємо, наскільки ціною є держава і державність для України», — зазначив Глава УГКЦ.
У свою чергу, посол Андрій Плахотнюк відзначив важливість підтримки українців, які рятуються від жахіть війни, та висловив вдячність Українській Греко-Католицькій Церкві за духовну опіку громади у Швеції.
Блаженніший Святослав також підкреслив важливість співпраці між Церквою та Посольством, зазначаючи, що «кожен тримає свій блокпост та стоїть на своєму фронті». Він наголосив на необхідності інтеграції українців у новому середовищі.
«Безперечно величезним викликом для громади завжди було питання асиміляції, відчуження від свого коріння. Тому наші церковні і громадські інституції завжди намагаються все зробити, щоб українці не втратили свого», — додав Блаженніший Святослав.
На завершення зустрічі Глава УГКЦ подарував панові Послу книгу «Переслідувані за Правду: українські греко-католики в умовах тоталітарних режимів XX ст.».
У Стокгольмі Глава УГКЦ зустрінеться також з українською громадою та священиками УГКЦ у Швеції, а також зі шведським кардиналом Андерсом Арбореліусом.