Глава ЄХБ Україна В'ячеслав Нестерук став "персоною нон грата" для Узбекистану
Єпископа Всеукраїнського союзу об'єднань євангельських християн-баптистів В.В Нестерука, який у рамках офіційного візиту приземлився в Узбекистані, затримали прикордонники, а через кілька годин без будь-яких пояснень відправили літаком тому в Україні. Про це РІСУ повідомила прес-секретар Всеукраїнського союзу церков ЄХБ Валентина Крицька.
Пастор Нестерук на запрошення духовного керівництва узбецького союзу християн-баптистів прилетів на святкування 110-ї річниці найбільшої церкви в Ташкенті. За попередніми даними, там зібралося близько 600 християн, що для мусульманської країни є великим досягненням.
Єпископа християн-баптистів України затримали представники прикордонної служби Республіки Узбекистан в аеропорту Ташкента при перевірці документів і завели в окрему кімнату, де знаходилися ще двоє затриманих. Чоловіки, за його словами, були схожі на наркоманів. З ними пастор Нестерук провів в кімнаті близько двох годин. Після чого повернулися прикордонники і, нічого не пояснюючи, повели єпископа за собою. Пастора В'ячеслава Нестерука на спеціальному автобусі підвезли до трапа літака, а його документи віддали в руки головною стюардесі. Паспорти єпископу повернули вже на українській території після приземлення літака.
Повернувшись на Батьківщину, Голова Всеукраїнського Союзу ЄХБ звернувся до Посольства Республіки Узбекистан в Україні і попросив пояснень незрозумілої поведінки прикордонників. Йому відповіли, що за поясненнями необхідно звертатися до Міністерства закордонних справ України, щоб його представники зробили офіційний запит до Узбекистану.
Серед причин, чому голову ВСО ЄХБ затримали відразу після посадки літака, неофіційно вказують на те, що баптисти вже встигли зарекомендувати себе в місіонерській діяльності в мусульманському Узбекистані. Юристи припускають, що прикордонники заздалегідь знали про приліт єпископа і він вже був у списку "небажаних осіб".
Як сказано в повідомленні, останнім часом спостерігається вже тенденція незрозумілої поведінки по відношенні до християн і їх переконань з боку мусульманських країн. Підтвердженням цього служить затримання та депортація з Узбекистану одного українського місіонера. Українець кілька днів перебував під арештом у підвальному приміщенні, де з нього насильно намагалися отримати пояснення його перебування в країні. За його словами, якщо б не випадковий телефонний дзвінок впливового політика, його можливо не було б уже в живих.