• Головна
  • Новини
  • Глави християнських Церков вітають українців з Різдвом Христовим і Новим роком...

Глави християнських Церков вітають українців з Різдвом Христовим і Новим роком

25.12.2015, 14:30
Глави християнських Церков вітають українців з Різдвом Христовим і Новим роком - фото 1
Глави християнських Церков вітають українців з Різдвом Христовим

«Нехай Різдво Христове принесе мир Україні», – Різдвяне послання Папи Франциска Urbi et Orbi

 «Там, де народжується Бог, там народжується надія: Він приносить надію. Де народжується Бог, там народжується мир. А де народжується мир, там вже немає місця для ненависті та війни»,  – такі слова 25 грудня Папа Франциск виголосив у Ватикані у своєму щорічному  різдвяному посланні Urbi et Orbi.

Папа_послання.jpg

Папа зосередив увагу на тих країнах, де тривають військові конфлікти. Мова йшла і про Україну.

«Нехай Різдво принесе мир також Україні, подасть полегшення тим, які страждають від наслідків конфлікту, та надихне готовність довести до сповнення підписані угоди, щоб відновити згоду в усій країні», – виголосив Папа Франциск.

Різдвяне послання Вселенського Патріарха Варфоломія

Варфоломій_w.jpg

Народжений Господь закликає нас прийняти добру новину спасіння людського роду. Дійсно, в протязі довгої історії людства, народи переміщалися і влаштовували колонії. Була надія, що після двох світових війн і ряд декларацій про мир проголошених релігійними та політичними главами та організаціями, сучасні суспільства будуть спроможними зберегти мирне співіснування в їхніх державах. На жаль, факти протирічать надії: перед небезпекою знищення, люди змушені масивно покидати свою батьківщину через гіркий путь біженців. Ця ситуація, де хвиля біженців неперестанно збільшується, нас зобов'язує: маючи поки що благословення жити в мирі та в добробуті, ми не можемо залишатися байдужими перед щоденною драмою тисяч наших ближніх. Ми повинні проявляти їм нашу солідарність і нашу любов, будучи впевненими, що любов проявлена їм відноситься до особи Сина Божого народженого і втіленого, який прийшов у світ не як цар, князь, володар  або багач…. Нехай кожний з нас дарить те, що може Господу, Якого ми зустрічаємо в лиці наших братів біженців. Даруймо Дитятку Христу, народженому сьогодні у Вифлеємі, дорогоцінні дари любові, жертовності та філантропії, подражаючи Його милосердю. Поклонімось перед Ним разом з ангелами, волхвами, простими пастирями, співаючи разом зі святими: "Слава Богу на висоті і на землі мир для його возлюблених" (Лк 2:14).

Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви  (МП) Митрополита Онуфрія

Онуфрій_послання.pngСьогодні людство живе складним і заплутаним життям, від якого віє відчаєм і смертю, і спогади про велику Тайну народження у світ Месії-Христа вдихають в нас світлу надію на майбутнє радісне, щасливе і красиве життя…

У ці святі дні, дорогі брати і сестри, кожен із нас повинен заглянути в свою душу і запитати себе: а що ми приносимо в дар своєму Спасителю і Месії?... Сьогодні світ сповнений суперечками та ворожнечею. Сьогодні ми живемо в тривозі і невпевненості в завтрашньому дні. Сьогодні війни і чутки про війни приводять у страх цілі народи (Мф.24.6). Багато людей у відчаї, і їм здається, що нічого неможливо зробити для подолання цього загальнолюдського хаосу. Насправді це не так. Якщо кожен з нас буде молитися, буде підкоряти себе Божественним законам; якщо кожен з нас буде любити ближніх своїх, навіть тих, хто нас ненавидить і проти нас ворогує, то ми будемо вносити в загальносвітову скарбницю свою лепту добра, яке буде прикликати на все людство Боже благословення… Християнине, якщо навіть ніхто навколо тебе не буде молитися — ти молись, якщо ніхто не буде терпіти, прощати й любити — ти терпи, прощай і люби. Від твого жертовного подвигу все рівно буде, хоча і невелика, але все ж користь, не тільки для твоєї душі, але й для всього світу…. Ми, християни, не хочемо, щоб гріх нищив людину. Пам’ятайте, дорогі брати і сестри, що Син Божий народився у світ не для того, щоб дати свободу гріху, а для того, щоб знищити гріх і дати свободу людині.

Різдвяне послання Патріарха УПЦ КП Філарета

filaret.png

Дорогі браття і сестри! Пам’ятаймо, для чого народився Син Божий від Пресвятої Діви Марії у Вифлеємській печері. А я сердечно вітаю вас із великим святом Різдва Христового. Вітаю всіх наших земляків-українців, розсіяних по всьому світові: в Америці і Канаді, в Європі і Австралії, які люблять Україну і допомагають своїй Батьківщині. Вітаю з Різдвом Христовим Президента України Петра Порошенка, Верховну Раду, Український уряд і Збройні сили України, які в складних умовах захищають Українську державу, жертвуючи навіть своїм власним життям.

У це радісне свято Різдва Христового подякуймо Богові за всі Його милості і благодіяння, за радості і скорботи. Будемо благати Христа Спасителя, щоб Він дав нам перемогу над агресором, благословив нашу Українську державу і весь український народ в Новому 2016 році, дарував нам мир, злагоду, єдність і здоровий глузд, щоб ми керувалися в житті любов’ю до Бога, до ближніх і до України, щоб ми ходили дорогами правди і не звертали на криві дороги. Нехай світлосяйне проміння Вифлеємської зірки осяює наші душі і серця світлом миру, любові і правди!

Різдвяне Послання Блаженнішого Святослава

Святослав_Різдво.jpg

Дорога до миру стала для нас дорогою до ближнього. Ми вчимося бути солідарними… Саме в цій всенародній солідарності у вірі, надії та любові ми відчуваємо живу присутність Бога серед нас, Його справжнє народження на нашій землі. Відсвяткуймо це Різдво разом із переселенцями, тими, що втратили своїх рідних, майно та дім. Нехай у цей Святий рік Божого милосердя відчинені для потребуючих двері наших домівок, за словами Папи Франциска, перетворяться на двері Божого милосердя… Приймаючи біженців, убогих і стражденних, ми приймемо в наш дім, у наші родини і нашу спільну хату самого Божого Сина – Джерело Божого миру. Не питаймо в них, якою мовою вони розмовляють, до якого храму ходять чи яких переконань дотримуються. Радше поцікавмося, що їм болить, де їхні рідні та як ми можемо їм послужити. Нашою молитвою та ділами милосердя приступімо разом із ними до ясел, в яких спочиває Христос. Саме в них ми можемо прийняти новонародженого Спасителя. Саме так пройдемо шлях примирення з Богом і нашими братами й сестрами, принесемо Божий мир на багатостраждальну українську землю.

Нехай новонароджений Спаситель вислухає всі наші молитви, збереже наш народ і нашу державу в мирі й гаразді та обдарує своїм небесним благословенням.

Веселих свят Різдва Христового, смачної куті та щасливого нового року!

Привітання Єрархів Української Греко-Католицької Церкви в Західній Європі

владики_УГКЦ_зах_Європи.jpg

Празник Різдва Христового наповняє нас усе новою радістю і зодягає в нову силу, бо як каже коляда: Бог предвічний народився! При вифлеємських яслах ми краще як деінде розуміємо глибину Божої мудрості, що керує усім буттям.

Ангел Божий, який зійшов колись до пастирів, сходить і нині на землю і повторює нам oтe давно вже сказане слово: Бог предвічний народився! Той самий ангел Божий і сьогодні, у сумній темряві нашого часу, серед страху й суму проганяє з людських сердець ненависть і брехню, байдужість та зневіру і вкладає в них надію.

Христос раждається!

+ ПЕТРО (Крик), Апостольський Екзарх для українців у Німеччині і Скандинавії

+ ГЛІБ (Лончина), Єпископ Єпархії Пресвятої Родини в Лондоні, Апостольський Візитатор для українців в Ірландії

+ ДІОНІСІЙ (Ляхович), Апостольський Візитатор для українців в Італії та Іспанії

+ БОРИС (Ґудзяк), Єпископ Єпархії св. Володимира в Парижі, Апостольський Делеґат у Швайцарії і країнах Бенілюксу

Вітання Митрополита Львівського Архиєпископа Мечислава Мокшицького з нагоди Різдва Христового

Дорогі у Христі Брати і Сестри! З нагоди цьогорічних Свят Різдва Христового, які відзначаємо у проголошеному Папою Франциском Ювілейному Році Божого Милосердя прийміть від мене найщиріші вітання. Бажаю Вам радісного очікування сповнення Божих обітниць та готовності на прихід Сина Предвічного Отця в кожну ситуацію Вашого життя та служіння. Бажаю міці Святого Духа, якa допоможе прославляти Господа і сіяти зерна миру та добра між ближніми… Бажаю також багато Божих дарів у Новому 2016 Році!Хай по всій землі на вустах і в серці кожного лунають слова:

Христос народився!
Славімо Його!

Різдвяне послання Предстоятеля УАПЦ Митрополита Макарія

Малетич.jpeg

Той, Хто народився тієї пам’ятної ночі, скаже напередодні Своїх страждань: «Мир залишаю Вам, мир Свій даю Вам» (Ін. 14, 27).  Христос приніс на землю приклад братерства, взаємного служіння одне одному, мирного співжиття. Спаситель залишив на землі ще й інший мир – внутрішній. Якщо запитати багатьох людей, зокрема й тих, які живуть на східних теренах нашої держави, чи вони вірять у Спасителя, можна буде почути ствердну відповідь, що так. Однак в багатьох немає бажання користуватися Господнім миром, схвалюючи російські агресорські поступки і прагнучи війни, не маючи любові до українського мирного співжиття. Чому так відбувається? Тому, що немає миру духу, який є благодатним плодом Духа Божого. Про цей мир Божественний Учитель сказав ученикам – апостолам дуже просто: «Мир вам» (Ін. 20,19). Такими ж словами з побажаннями для нас духовного миру у Христі, свята Церква благословляє нас у час Богослужінь. Це – мир з Богом, з власною совістю, мир з людьми, яким можна спокійно і відверто дивитися в очі. Було б великим щастям для кожної християнської душі, кожного християнина – українця, шукаючи, знайти такий мир. .. Нехай же наші віруючі серця завжди прославляють Бога за все, що Він приніс на землю через Своє народження, втілення і відкуплення на хресті. Завжди прикладаймо зусилля, щоб мир, порозуміння і добра воля між нами українцями та людьми інших національностей, які живуть на українській землі, були взаємними, а братерська любов прикрашала наше спільне земне життя…

Різдвяне привітання старшого єпископа ЦХВЄУ Михайла Паночка  

Кожного разу, коли ми згадуємо цю славну подію в історії людства, ми наче причалюємо до тихої пристані після плавби у бурхливому життєвому морі. Небесним спокоєм та любов’ю наповнюють наші серця слова: «Бо Дитятко народилося нам, Син даний нам, влада на раменах Його»  (Ісаї 9:5).

О, яка вдячність має линути з наших вуст і сердець Небесному Отцеві – Владиці всесвіту, що послав людям найдорожче, найулюбленіше  - Свого Сина Єдинородного з найблагороднішою місією - спасати душі наші.

Зауважмо: не судити, не карати, а рятувати, прощати, милувати і зцілювати наші душі. Бо Дитятко народилося нам - не ангелам чи архангелам, а нам, простим земним людям!

Христос народився, славімо Його, хвалімо Його та щиро любімо Його!

Привітання пасторів ВСЦ ЄХБ

christmas_ecb-3.png

Ця святкова пора нехай надихне серце кожного християнина з більшою вдячністю передавати людям надію і втіху Різдва. Церква Христова в Україні є невід’ємною часткою свого народу, тому ми усвідомлюємо свою духовну відповідальність за нього, особливо в умовах зневіри і розчарування, матеріальних труднощів і неспокою. Надія, яку приніс у світ Народжений, сьогодні є нашим служінням – лікувати людські рани, вказувати на єдиний шлях до миру та благополуччя, піклуватися про свій народ постійними гарячими молитвами і дарувати йому Божу любов взамін на розпач і розчарування. Лише Він є запорукою миру та благополуччя, Гарантом нашої безпеки. Нехай через наше служіння дізнається якомога більше людей, що ім’я Народженого – “Дивний Порадник, Бог сильний, Отець вічности, Князь миру” (Іс. 9:6).

«Хваліться святим Його Йменням, хай тішиться серце шукаючих Господа! Пошукуйте Господа й силу Його, лице Його завжди шукайте!» (1 Хр. 16:10-11).

Зі щирими молитвами про вас –

Валерій Антонюк, Ігор Бандура, Володимир Шемчишин, Сергій Мороз, В’ячеслав Нестерук, Іван Романюк, Василь Олійник