"Гнана"Церква: Позбавлений громадянства України митрополит УПЦ МП освятив новий храм на Буковині

"Гнана"Церква: Позбавлений громадянства України митрополит УПЦ МП освятив новий храм на Буковині - фото 1
Митрополит Чернівецький і Буковинський УПЦ МП Мелетій Єгоренко 29 листопада звершив чин освячення храму Святої Трійці в колишньому селі Фрунза Герцаївського благочиння Чернівецько-Буковинської єпархії.

Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Після освячення храму він очолив у ньому велику вечірню. Митрополиту співслужили священнослужителі єпархії

Під час вечірнього богослужіння ктитор новоосвяченого храму отримав благословення на носіння підрясника, а клірик храму на святих Архангелів Михаїла і Гавриїла в селі Петрашівка Герцаївського благочиння диякон Касіан Караушу був удостоєний церковної нагороди.

Нагадаємо, 1 січня президент Володимир Зеленський позбавив українського громадянства митрополита Мелетія (Єгоренка).

Валентин Єгоренко народився на території Казахської РСР, є громадянином Росії. У 1963-му разом із родиною переїхав на Кубань. На початку 80-х проходив строкову службу в армії СРСР. Після звільнення в запас, вступив до Московської духовної семінарії. Після закінчення направлений у Почаївську лавру для поповнення місцевої братії. У 1992 році Предстоятель УПЦ МП Володимир Сабодан благословив возведення Мелетія у сан архимандрита. З 2014 року Єгоренко є архиєпископом Чернівецьким і Буковинським УПЦ МП.

До речі, з нагоди 50-річчя, у 2012 році він отримав нагороду від Російської Православної Церкви – Орден преподобного Сергія Радонезького II ступеня.

Нещодавно на території Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ МП у митрополита Валентина Єгоренка Служба безпеки провела обшуки, де були виявлені документи, які підтверджують наявність російського громадянства у керівництва єпархіальних структур. Тоді за даними спецслужби, представники РПЦ ставили завдання займатися дезінформацією щодо суспільно-політичної ситуації в Україні та ситуації на фронті.