Created with Sketch.

Голова СБУ попросив вибачення в ректора УКУ (оновлено)

03.07.2010, 18:30

Заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман повідомила, що Валерій Хорошковський після інциденту, коли до ректора УКУ приходив офіцер СБУ, побував у цьому закладі та приніс о. Борису Ґудзяку свої вибачення.

КИЇВ-ЛЬВІВ – Заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман повідомила, що Валерій Хорошковський після інциденту, коли до ректора УКУ приходив офіцер СБУ, побував у цьому закладі та приніс о. Борису Ґудзяку свої вибачення, які ректор "прийняв, і відбулася щира розмова». У спеціальному коментарі для РІСУ ректор УКУ о. Борис Ґудзяк зазначив, що хоча й не почув чіткої відповіді від Валерія Хорошковського на висловлені пропозиції, проте має надію, «що зустріч, яка відбулася, зможе дати конструктивний результат».

«Під час зустрічі з головою СБУ я висловив пропозицію від нашого закладу, що Український Католицький Університет готовий допомогти Службі Безпеки України виробити порядок нових стосунків з вищими навчальними закладами України. На цю пропозицію не було чіткої відповіді. Але я маю надію, що зустріч, яка відбулася, зможе дати конструктивний результат», — розповів ректор.

«Нема такої влади, яка є непомильною. Але погана та влада, яка не вміє визнавати і виправляти свої помилки», – выдзначила Ганна Герман. Розповідь про зустріч чиновник подає у блозі на «Українській правді», в якому відповідає Девіду Кремеру, старшому аналітику Фонду Маршала у Вашингтоні, колишньому помічнику Держсекретаря США, який прослідковує тенденцію згортання демократії вУкраїні.

За словами Ганни Герман, вибачення, принесені ректорові УКУ – одне з багатьох фактів того, що «Президент Янукович не допустить згортання демократії в Україні». «… ми вміємо виправляти свої помилки. І вміємо швидко реагувати на ті виклики, які стоять на шляху – бо не помиляється лише той, хто нічого не робить…Голова Служби Безпеки Валерій Хорошковський цими днями побував у Католицькому університеті і зустрічався з ректором. Він приніс о.Борису Ґудзяку вибачення, і ректор прийняв їх. Між ними відбулася щира і відверта розмова», – сказано у блозі.

Водночас о. Борис висловив переконання, що "цілій країні стає ясно, що нам не слід вертатися до практик минулого, а ми можемо творити нове, вільне, радісне майбутнє, де немає місця для страху і загрози".

"Надіюся, що пошана населення до влади, а влади – до населення буде знаком нової України", — наголосив він.

Ганна Герман висловила переконання, що «буде вичерпано в гідний спосіб і інцидент з представником фонду Конрада Аденауера», якого не впустили в Україну.
«Ми йдемо правильним шляхом... Але на пострадянському просторі демократична дорога важка. Ви знаєте, які дороги в Україні, пане Кремер. Ми відновимо їх – у прямому і переносному розумінні цього слова. Ми пам'ятаємо, що і така велика демократична держава, як США, теж починала з побудови доріг, демократичних у тім числі», – підсумувала Герман.

Зустріч Валерія Хорошковського з о. Борисом Ґудзяком відбулася 25 червня.

Довідка:

18 травня ректора УКУ відвідав працівник СБУ. Мета візиту працівника СБУ — відповідь на студентські акції протесту проти нової влади. Він попереджав ректорат, що саме може чекати на студентів та наголошував на відповідальності дирекції закладу. Після розмови з ним, коли працівник СБУ просив ректора підписати начебто «листа-попередження», навіть копія якого потім не могла залишитись в ректора, о. Борис Ґудзяк оприлюднив Меморандум про відвідини УКУ працівником СБУ, щоб ознайомити з інцидентом широку громадськість в Україні та за кордоном.

У своїй першій відповіді СБУ не приносила вибачень, навпаки. Речниця цієї структури повідомила, що візит до ректора бувзвичайним « роз’ясненням законодавства».

А голова СБУ Валерій Хорошковский узагалі заявив, що «усе це нагадує якусь технологію», що «дурно пахне". Він назвав візит працівника СБУ в УКУ «профілактикою злочинів».

В інтерв’ю РІСУ о. Борис Ґудзк повідомив, що невдовзі після інциденту до нього телефонувала Ганна Герман та висловила обурення «дикістю» дій працівника СБУ.

Подія викликала широкий резонанс у Європі та США, а також серед українського суспільства.

Читайте також
Іконографія Богородиці Ікона Холмської Богородиці: найстарша збережена ікона в Україні
13.11.2020, 13:30
Іконографія Богородиці Іконографічні типи богородичних ікон та їх особливості
02.06.2020, 14:48
Іконографія християнських свят Українська іконографія святого Юрія Змієборця та Переможця
06.05.2020, 13:37