• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Головному військовому храму Росії передали ікону князя Боголюбського, який пограбував та спалив Київ...

Головному військовому храму Росії передали ікону князя Боголюбського, який пограбував та спалив Київ

12.06.2021, 14:43
Світові
Головному військовому храму Росії передали ікону князя Боголюбського, який пограбував та спалив Київ - фото 1
10 червня головному храму Збройних сил РФ передали ікону з образом володимирського князя Андрія Боголюбського, який організував перше в історії Русі пограбування Києва та спалив місто.

Про це повідомляє ТСН з посиланням на російські ЗМІ.

У дописі сказано: "У войск РХБЗ теперь есть свой святой. Икону святого небесного покровителя войск радиационной, химической и биологической защиты передали в Главный храм Вархаммера Вооруженных сил России. Им покровительствует Андрей Боголюбский — владимирский князь, захвативший Киев".

Головному військовому храму Росії передали ікону князя Боголюбського, який пограбував та спалив Київ - фото 73901

 

Головний військовий храм Росії заклали в кінці вересня 2018 року до 75-річчя перемоги у Другій світовій війні. 14 червня 2020 року храм освятив сам Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

Варто зазначити, що Андрій Боголюбський у Росії є святим благовірним, а від 2020 року ще й покровителем військ радіаційного, хімічного і біологічного захисту Збройних сил Росії. Небесного покровителя військ своїм указом від 24 червня 2020 року визначив патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

У Росії князя описують як талановитого державного і військового діяча, який займався будівництвом храмів як і його батько Юрій Долгорукий і дід Володимир Мономах. Він був канонізований російською Православною Церквою близько 1751 року у лику благовірного.

Насправді ж він відомий тим, що організував перше в історії Русі пограбування Києва на чолі великої армії 11 північних князів у 1169 році.

Нагадаємо, у Росії до 75-річчя перемоги у Другій світовій війні вирішили побудувати храм для ЗС РФ, який майже рік тому, 14 червня 2020 року, освятив сам патріарх Московський і всієї Русі Кирил.