Греко-католицький єромонах встановив рекорд України з паверліфтингу

Греко-католицький єромонах встановив рекорд України з паверліфтингу - фото 1
Настоятель Свято-Успенської Унівської Лаври, єромонах-студит Макарій Дутка встановив рекорд України з паверліфтингу.

"Всеукраїнський комітет паверліфтингу офіційно потвердив два мої рекорди України з жиму лежачи в екіперуванні 207,5 кг. та 212,5 кг", — повідомив у себе на фейсбук-сторінці о. Макарій.

"Дякую всім за підтримку, за молитву, а понад усе вдячний Богові, Який повсякчас надихає мене через мого тренера, відомого львівського спортсмена, Павла Зінька, президента багатьох Всесвітніх федерацій бодібілдингу та пауерліфтингу", — зазначив настоятель Унівської лаври.

Нагадаємо, о. Макарій Дутка є віддавна відомий також як спортсмен. 18 березня 2023 р. він переміг на Чемпіонаті Києва з паверліфтингу. Цю перемогу настоятель лаври присвятив як подяку Герою України Дмитру Коцюбайлу (Da Vinci).

А у 2019 році здобув золото на Кубку світу. За його словами, у «залізному спорті» він вже з 2012 році. "За цей час здолав усі сходинки – від аматора до професіонала. Разом із іншими ченцями навіть облаштував невеликий спортзал у монастирі. Каже, помітив, що під час посту демонструє вищі результати", — зауважує о. Макарій.

Греко-католицький єромонах встановив рекорд України з паверліфтингу_1

"Спорт є корисно, я його люблю, але не поставлю його над духовним життям. Люблю себе випробовувати: ставлю планку, скажімо, кандидата у майстри спорту і працюю над досягненням. Вдалося – планку посуваємо вище. І так не тільки у спорті. Якось постив на воді 40 днів. Витримав. Ще малим, коли постив, було мені часом слабо, але зумів дотримати посту і перейти такі випробування. Молитва і піст оздоровлюють тіло і душу, дають сили йти далі, навіть коли важко", — розповів в інтерв'ю РІСУ єромонах-студит Макарій Дутка.