28 листопада 2021 року минуло 100 років з дня вознесіння Абдул-Баха. Йому належить титул Осереддя Завіта та Бездоганного Взірця Вчення бахаї. Для відзначення 100-літніх роковин бахаї Києва, Дніпра, Запоріжжя та інших міст збиралися онлайн, щоб згадати про Абдул-Баха, поділитися історіями та спогадами про Нього, а також піднести молитви.
Джерело: Сайт Бахаї України
В деяких громадах віряни зустрічалися уночі в годину, коли Він покинув цей світ. Двоє представників Національних Духовних Зборів Бахаї України взяли участь в урочистостях у Всесвітньому Центрі Бахаї в Хайфі, Ізраїль, разом з представниками країн усього світу. Випущено та озвучено українською мовою новий фільм “Взірець” про життя та служіння Абдул-Баха, який можна переглянути на сайті бахаї України.
Під час цьогорічних урочистостей у Всесвітньому Центрі Бахаї
Абдул-Баха народився 22 травня 1844 року в Тегерані. Від самого дитинства був відданим послідовником свого батька, Бахаулли, засновника Віри бахаї. Потім упродовж усього періоду Його вигнання – у Багдаді, Адріанополі, Константинополі й місті-фортеці Акка – був Його незмінним супутником та помічником. Після смерті Бахаулли Абдул-Баха став уповноваженим Центром (Осереддям Завіту) громади бахаї. Ніс відповідальність за її розвиток, у тому числі й за поширення Віри бахаї на нових територіях, зокрема, в Північній Америці та Європі. До Нього стікався потік паломників зі Сходу та Заходу.
Портрет Абдул-Баха, зроблений у Парижі, 1911 рік
Після переїзду до Хайфи у 1907 році Абуд-Баха працював над зведенням Усипальниці Баба на схилах гори Кармель, у місці, на яке вказав Бахаулла. У березні 1909 року врешті-решт зміг помістити останки Баба в Усипальницю.
Подорожі Абдул-Баха на Захід значною мірою сприяли поширенню Вчення Бахаулли та створенню міцних громад в Європі й Північній Америці. Завдяки подорожам, численним бесідам і писанням Абдул-Баха відіграв ключову роль у роз’ясненні глобального бачення Бахаулли.
Коли 28 листопада 1921 року Він покинув цей світ у віці 77 років, понад десять тисяч людей, які представляли різні релігії, прийшли вшанувати Його пам’ять.
Прах Абдул-Баха розміщений в одній з кімнат Усипальниці Баба на горі Кармель. У 2019 році почалися роботи зі зведення Усипальниці Абдул-Баха неподалік від саду Різван у місті Акка.
Більше взнати про життя та місію Абдул-Баха, а також переглянути світлини, можна на сторінці цього сайту.
Друзі з громади Запоріжжя в ніч вознесіння зібралися на онлайн зустріч, під час якої читали молитви та оповідання з Його життя. У громаді Дніпра пройшла спеціальна програма з молитвами, історіями про те, як Абдул-Баха служив людям Палестини. Через кілька годин, з 12 ночі по 1 годину ранку, коли Він покинув цей світ, друзі читали молитви та скрижаль, яка виголошуєтся в особливі дні та під час відвідування Його Усипальниці. У громаді Києва відбулася серія зустрічей.
Двоє представників Національних Духовних Зборів Бахаї України мали нагоду взяти участь в урочистостях, які люб’язно організував Всесвітній Дім Справедливості на Святій Землі – в Хайфі (Ізраїль).
Ось що розказує Олена Зима з Києва:
“В цих заходах разом з нами взяли участь близько тисячі учасників з різних країн світу. Ми побували в місцях, які пов’язані з життям Абдул-Баха, почули чудові історії про Його добре щедре серце та теплу турботу про всіх, хто потребував допомоги. У всіх нас, хто приїхав на цю зустріч, була можливість відвідати будівельний майданчик, де зводиться Усипальниця Абдул-Баха.
З вдячністю ми підносили молитви в кімнаті, де закінчилось Його земне життя. Опівночі, 27 листопада, тисяча учасників, що нагадували барвистий вінок з різних за кольором та ароматом квітів, з глибокою вдячністю та ніжною любов’ю в серці сиділи у садах неподалік Усипальниці Баба, де зараз покоїться прах Абдул-Баха, молилися та розмірковували про те, що кожний з нас може зробити для покращення цього світу та служіння тим, хто навколо нас, як це все життя робив Абдул-Баха”.
Відбулася всесвітня прем’єра фільму про Абдул-Баха, який в українському озвученні опубліковано на сайті Громади бахаї України. Фільм “Взірець”, підготовлений Всесвітнім Домом Справедливості, розповідає про Його життя та глибокий вплив на людей у минулому і в теперішній час. Відчуття унікальної місії Абдул-Баха як притулку, захистку, твердині для всього людства відображено у споминах деяких душ, які після спілкування з Ним вирішили присвятити своє життя покращенню суспільства. Фільм відображає деякі універсальні принципи, які Абдул-Баха втілював як на словах, так і на ділі – принципи, які живлять глобальний рух людей, громад та установ, що прагнуть наслідувати Його приклад у служінні людству.