Громада на Київщині одноголосно перейшла до ПЦУ

19 вересня, 09:35
Міжконфесійне
Храм Архистратига Михаїла в с. Острів на Київщині - фото 1
Храм Архистратига Михаїла в с. Острів на Київщині
Джерело фото: Вікіпедія
Жителі села Острів (Рокитнянська ОТГ Білоцерківського району) в неділю, 18 вересня, прийняли рішення вийти зі складу УПЦ МП та стати частиною Православної Церкви України. Голосування було одностайним.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомив священик Олексій Мельніченко.

У селі є дерев'яний храм Архистратига Михаїла, збудований у 1740 році.

За даними окремої сторінки у Вікіпедії, присвяченої переходам громад з УПЦ МП до ПЦУ, це наразі єдиний зафіксований випадок за період після 8 вересня.

А за даними РІСУ, це 104-та громада на Київщині, яка змінила юрисдикцію після 24 лютого 2022 року.

Нагадуємо, днями було оприлюднено документ від Головного управління СБУ у Київській області щодо недопустимості участі представників органів влади у зборах релігійних громад, а також, що “проведення таких зборів може бути використане представниками УПЦ МП для оскарження дій у суді”, а спецслужбами РФ – “для звинувачень в утисках УПЦ, розпалювання міжконфесійної ворожнечі і використання протестного потенціалу для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в державі”.

Автор цього документу — заступник начальника Головного управління Юрій Палажнюк — також звернувся в Управління культури Київської ОДА щодо якнайшвидшого надання документів громади в с. Требухів на Київщині, яка вирішила змінити юрисдикцію.

Згодом, після розголосу в медіа, надійшла інформація, що цього посадовця СБУ було звільнено.