Громада обстріляного окупантами храму св. Миколая в Ірпені перейшла до ПЦУ

Збори в громаді - фото 1
Збори в громаді
Джерело фото: Фото зі фейсбук-сторінки громади
У неділю, 15 травня, після Літургії відбулися збори парафіян храму святого Миколая Чудотворця при Державному податковому університеті в місті Ірпінь. Майже одностайно люди проголосували за єдність з Православною Церквою України.

"Путін точно крейзі... Його так званий захист УПЦ в Україні приводить до протилежних наслідків. Наша громада проголосувала за приєднання до Православної Церкви України. Треба ж було пояснити своїм бурятам, що стріляти в око святому Миколаю не найкраща ідея...", — написав у фейсбук-групі громади її настоятель о. Андрій Клюшев.

Розстріляна ікона св. Миколая - фото 93247
Розстріляна ікона св. Миколая

 

Як розповів о. Андрій РІСУ, під час російської окупації загинуло близько 300 містян, у тому числі священик зі сусідньої парафії.

"Місто поступово оживає та відновлюється після активних бойових дій. Повертаються і парафіяни до своїх храмів. Декому з них немає куди повертатися і для них відбуваються онлайн-трансляції богослужінь, — зазначає о. Клюшев. — Перед зборами був проведений моніторинг відносно намірів приєднатися до Православної Церкви України і він показав, що переважна більщість вірян підтримує цю ідею.

Оффлайн збори відбулися за участі цілих родин парафіян, що вже повернулися в Ірпінь. Це понад 50 осіб. І майже одностайно вони підтримали зміну підпорядкування, бо на своєму власному досвіді відчули "захист" армії РФ від спокійного побожного життя".

За словами настоятеля, його підтримав ще один священик, а інший залишився в УПЦ МП.

Отець Андрій Клюшев повернувся до Ірпеня після вимушеного переселення 5 квітня. Храм св. Миколая Чудотворця було частково пошкоджено російськими агресорами, а в самому Ірпені зруйновано близько 70% будівель. Будинок, в якому він мешкає, був весь обстріляний, авто знищене прямим попаданням міни. Але на свято Благовіщення, 7 березня, він вже відправив Богослужіння у своєму храмі при невеликій кількості парафіян.

Обстріляний храм св. Миколая - таким його побачив о. Андрій, коли повернувся до Ірпеня на початку квітня - фото 93246
Обстріляний храм св. Миколая - таким його побачив о. Андрій, коли повернувся до Ірпеня на початку квітня

 

Те, що побачив о. Андрій, після свого повернення додому: розбите прямим попаданням міни своє авто, вибиті вікна у будинку, де він мешкає... - фото 93248
Те, що побачив о. Андрій, після свого повернення додому: розбите прямим попаданням міни своє авто, вибиті вікна у будинку, де він мешкає...