Релігійна громада Української Православної Церкви Московського Патріархату подала апеляційну скаргу на рішення про знесення каплиці, яку незаконно звели на території Національного музею історії України.
Про це повідомляє "Громадське" з посиланням на Національний музей історії України.
Апеляційну скаргу зареєстрували 9 березня у Північному апеляційному господарському суді.
Наразі не ухвалено рішення щодо відмови у відкритті чи відкриття апеляційного провадження і призначення справи до судового провадження.
На сайті суду суттю скарги вказано усунення перешкод користування земельною ділянкою та скасування запису права власності на нерухоме майно.
Також у музеї зазначили, що представники релігійної громади з ними не зв'язувалися після того, як Господарський суд Києва виніс рішення.
Адвокат громади УПЦ МП Дмитро Дорофеєв у коментарі "Громадському" підтвердив оскарження рішення.
«Наразі відбувається судовий процес, оскарження рішення суду першої інстанції. Більше нічого зараз вам сказати не можу», — зазначив він.
Нагадаємо, каплиця УПЦ МП розташована в буферній зоні, яка перебуває під охороною ЮНЕСКО. Це історичне місце біля культурної пам’ятки — фундаменту Десятинної церкви, зведеної ще в десятому столітті.
У Міністерстві культури заявляли, що каплицю споруджено незаконно, а 2018 року Національний музей історії України звернувся до Окружного адмінсуду Києва щодо визнання протиправним та скасування рішення про держреєстрацію прав релігійної громади УПЦ МП на цей об'єкт.
Міністр культури зазначав, що самовільне захоплення ділянки почалося 2008 року, а 2012-го, за часів Януковича, почалося «узаконення» незаконного будівництва.