Created with Sketch.

Грузинська Православна Церква образилася на президента Саакашвілі, партія якого зрівняла в правах всі релігійні конфесії Грузії

07.07.2011, 14:37

Парламент Грузії прийняв поправки до цивільного кодексу, що дають можливість будь-яким релігійним організаціям отримати в країні юридичний статус "суб'єкта публічного права". Це рішення зрівнює в правах всі релігійні конфесії і викликало різке невдоволення Грузинської Православної Церкви (ГПЦ) та Патріарха Іллі II.

Парламент Грузії прийняв поправки до цивільного кодексу, що дають можливість будь-яким релігійним організаціям отримати в країні юридичний статус "суб'єкта публічного права". Це рішення зрівнює в правах всі релігійні конфесії і викликало різке невдоволення Грузинської Православної Церкви (ГПЦ) та Патріарха Іллі II, повідомляє Коммерсантъ-Украина.

За внесення поправок до цивільного кодексу проголосували всі 70 депутатів від правлячої партії "Єдиний національний рух" (ЄНР). Опозиційні партії голосування бойкотували. Вони вимагали його перенести і почати переговори з Главою ГПЦ Ілією II, категорично виступають проти поправок, які фактично зрівнюють ГПЦ з іншими релігійними конфесіями.

Реєстрація в статусі суб'єкта публічного права дає релігійним організаціям можливість відкривати рахунки в банку, мати власність, будувати культові споруди, вести міжнародну діяльність. Тим часом в 2001 році, під час правління Едуарда Шеварднадзе, між ГПЦ і державою був укладений особливий договір, що наділяє Церкву надзвичайно великими повноваженнями. Саме на цей документ посилається тепер ГПЦ, наполягаючи на збереженні ексклюзивних прав.

Після затвердження поправок Патріархія виступила з безпрецедентно жорсткою заявою, охарактеризувавши рішення законодавчого органу як таке, що "завдає шкоди національним інтересам Грузії і Грузинської Православної Церкви". Опозиціонери закликали правлячу партію домовитися з Церквою. Проте в керівництві ЄНР вважають, що це марно. "Переговори з Патріархом йшли з 2001 року, - заявило джерело в правлячій партії, - але зовсім безрезультатно. ГПЦ наполягає на збереженні дискримінаційної ситуації, за якою юридичний статус в Грузії мала тільки вона".

Більше того, депутати внесли в законопроект нові поправки в частині правил реєстрації релігійних організацій. Якщо в проекті, поданому до першого читання, передбачалося, що юридичний статус матимуть тільки юдейська, католицька, мусульманська і вірменська Церкви, то затверджений варіант дозволяє реєструвати суб'єктами публічного права будь-які релігійні організації, що мають офіційний статус хоча б в одній країні-члені Ради Європи.

Більше за всіх від поправок може виграти Вірменська Апостольська Церква, яка отримує шанс повернути собі шість вірменських храмів (п'ять з них є в Тбілісі і один - на півдні країни), де на вимогу грузинської Патріархії вже кілька десятиліть заборонено богослужіння. Це питання не перший рік отруює стосунки двох Церков. У ході недавнього візиту до Грузії Католікоса всіх вірмен Гарегіна II Глави двох Церков прилюдно вступили в суперечку з цього приводу. Патріарх Ілія II заявив, що вимоги Гарегіна II будуть задоволені "тільки після того, як грузинська єпархія у Вірменії отримає той самий статус і їй будуть передані декілька церков на півночі Вірменії". Тим часом у Вірменії майже немає грузинського населення, тобто пастви, яка потребує цих церков, тоді як тільки в Тбілісі, за останніми даними, живуть близько 250 тис. вірмен.

 

Читайте також
Суспільство На ТОТ Херсонщини аграрний бізнесмен став співзасновникам релігійної організації РПЦ
Сьогодні, 14:06
Суспільство На Харківщині судили чоловіка, який видавав себе за ченця і виманював гроші
Сьогодні, 13:36
Суспільство На Волині мобілізували священика УПЦ МП
Сьогодні, 13:07
Україна і світ Християни трьох країн звернулися до православних росіян: Ми хочемо зцілення Росії та РПЦ
Сьогодні, 12:44