Харківський Собор став початком нового періоду в історії Православ'я в Україні, - Митрополит Володимир
До 20-тої річниці Харківського Собору та 20-річчю перебування на Київській кафедрі Митрополита Володимира 28 травня в Києві розпочала роботу міжнародна науково-практична конференція «Українська Православна Церква на межі тисячоліть». Форум організувала Київська духовна академія УПЦ (МП), повідомляє її офіційний сайт.
В роботі міжнародної науково-практичної конференції беруть участь: голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московської Патріархії митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв), секретар Священного Синоду Болгарської Православної Церкви єпископ Стобійскій Наум, перший заступник Міністра культури України Юрій Богуцький, єпископат і духовенство УПЦ (МП), діячі науки та культури.
У своєму вступному слові архиєпископ Бориспільський УПЦ (МП) Антоній (Паканич) підкреслив, що 20 років історії Церкви в Україні пов'язані безпосередньо з ім'ям Митрополита Володимира, який «йде шляхом святих єрархів Київських, і тому заслуговує не тільки по сану, а й по життю іменуватися святителем».
З вітальним словом до всіх присутніх звернувся Предстоятель УПЦ (МП) Володимир.
Потім митрополит Волоколамський Іларіон (Алфєєв) оголосив вітальний адрес Патріарха РПЦ Кирила, а вчений секретар КДА протоєрей Володимир Коцаба - Константинопольського Варфоломія.
Вітальний адрес Президента Україна Віктора Януковича зачитав Перший заступник Міністра культури України Юрій Богуцький.
Доповідь Митрополита Київського і всієї України Володимира «Українська Православна Церква на рубежі тисячоліть: досягнення та виклики» був зачитаний керуючим справами УПЦ (МП) архиєпископом Бориспільським Антонієм.
У своєму повідомленні Митрополит Володимир зазначив, що Харківський Собор став початком нового періоду в історії Православ'я в Україні. До початку 90-х рр. Церква, ще будучи ослабленою багаторічною дискримінацією радянського періоду, зіткнулася з найсильнішими випробуваннями, але пройшла їх завдяки вірності своєму соборному строю.
«Дивлячись у майбутнє, ми ще раз підтверджуємо нашу вірність Господу нашому Ісусу Христу і Його Святої Церкви. Головне завжди пам'ятати про стратегічну мету Церкви — спасіння і преображення всього світу. Ми покликані до того, щоб бути сіллю цього світу. Будемо жити за Євангелієм, і Господь не залишить нас без Своєї допомоги», — підсумував він.
Потім пролунали доповіді: першого заступника Міністра культури України Юрія Богуцького та голови ВЗЦЗ Московської Патріархії митрополита Волоколамського Іларіона.
Завершив пленарне засідання виступ Секретаря Священного Синоду Болгарської Православної Церкви єпископа Стобійского Наума, який зачитав доповідь «Досвід подолання розколу на прикладі Болгарської Православної Церкви».