• Головна
  • Новини
  • Хіротонія нового владики УГКЦ підтверджує, що ця Церва "росте і розвивається на всю ширину і довжину нашої Батьківщини"...

Хіротонія нового владики УГКЦ підтверджує, що ця Церва "росте і розвивається на всю ширину і довжину нашої Батьківщини"

06.09.2010, 11:28
Хіротонія нового владики УГКЦ підтверджує, що ця Церва "росте і розвивається на всю ширину і довжину нашої Батьківщини" - фото 1
У присутності Патріарха Любомира (Гузара), членів Синоду єпископів УГКЦ, духовенства та вірних Архиєпископ Львівський Ігор (Возьняк) здійснив Чин архиєрейської хіротонії єромонаха Венедикта (Алексійчука).

exklusiv.gifЄпископська хіротонія єромонаха Венедикта (Алексійчука) відбулася 5 вересня в архикатедральному соборі Святого Юра у Львові.

Напередодні, 4 вересня, відбувся Чин архиєрейського найменування. Наступного дня під час Літургії у присутності Патріарха Любомира (Гузара), членів Синоду єпископів УГКЦ, духовенства та вірних Архиєпископ Львівський Ігор (Возьняк) здійснив Чин архиєрейської хіротонії. На урочистості були присутні представники місцевої та обласної влади.

Хіротонія владики ВенедиктаВ урочистій промові після чину хіротонії Глава УГКЦ акцентував увагу на історичній вагомості цієї події. Патріарх Любомир пригадав тих, хто представляв «провід нашої Церкви минулого століття» і звернув увагу на присутніх владик, які прийняли свою хіротонію, свої єпископські свячення саме в цьому архикатедральному соборі й які вже сьогодні служать у різних частинах України й поза її межами: «Ми виходимо із минулого і дивимося у майбутнє. Сьогоднішня подія є для нас причиною великої радості. Наша Церква живе. Вона перейшла такий тяжкий шлях з минулих століть, але вона живе. Милостивий Господь не дозволив, щоб ця Церква не перестала існувати. І доказом цього є те, що ми стали ще ближчими до Бога, що маємо нового духовного провідника, який з волі Божої дає вести оцей наш народ до Бога».

Хіротонія владики Венедикта

Наприкінці проповіді єрарх звернув увагу на те, що всі провідники Церкви, про яких він згадував – за походженням галичани. А як відомо, новий владика родом із Рівненської області, Костопільського району. Предстоятель УГКЦ зізнався, що «присутність владики Венедикта у гроні наших владик – це пригадка для нас усіх, що наша Церква справді росте і розвивається на всю ширину і довжину нашої Батьківщини. Це ще одна додаткова причина, чому нам радіти: що та Церква росте, що та Церква знаходить себе щораз краще по цілій нашій благословенній землі».

Хіротонія владики ВенедиктаУ промові новопоставлений єпископ Венедикт згадав усіх, хто формував його як людину, монаха, ігумена, а тепер і єпископа. Він відзначив: "З почуттям відповідальності стою сьогодні перед моїм українським народом, Церквою і Синодом єпископів, рішенням якого я є покликаний до архиєрейського служіння. Я свідомий того, що такі святителі як Василій Великий, Григорій Богослов, Іван Золотоустий та багато інших боялись гідності і відповідальності єпископського служіння і намагались ухилитись від нього. Що ж казати мені молодому, котрий не має достатнього досвіду, йти на таке служіння. Коли б я пішов тепер за своїми людськими бажаннями і планами, то просив би, щоб мене оминула ця чаша. Возлюблені владики, ваша довіра ставить переді мною велику відповідальність. Прошу про вашу підтримку і молитву, щоб я ставав гідним того великого служіння, яке ви мені доручаєте!" Своїм кредом новий владика вибрав слова Ісуса Христа: «Я не прийшов, щоб мені служили, але щоб послужити іншим». Основним принципом святительського життя новопоставлений владика обрав девіз: «Возлюбімо один одного» (1 Йо. 4, 7). Тому у своєму першому зверненні архиєрей пояснив вірянам: «Бог є незмінний від початку світу. Він є любов, тому й любов завжди є стала і незмінна. Саме тому вона мала б бути критерієм нашої поведінки. Критерієм оцінки будь чого».

Нагадаємо, що 3 серпня 2010 року Канцелярія Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Української Греко-Католицької Церкви повідомила про те, що єромонах Венедикт (у світі – Валерій Алексійчук), монах Святоуспенської Унівської Лаври Студійського уставу, згідно з вибором Синоду єпископів УГКЦ, призначений єпископом-помічником Львівської архиєпархії. Цей вибір потвердив Папа Бенедикт XVI, надаючи новому владиці титулярний престол Джерманічана.