Хмельницька облрада заборонила діяльність УПЦ МП на території області

04.04.2023, 17:00
Держава
Хмельницька облрада заборонила діяльність УПЦ МП на території області - фото 1
Органам місцевого самоврядування рекомендовано провести інвентаризацію земель УПЦ МП з подальшим припиненням права користування.

Про це повідомляє пресслужба облради.

У пленарному засіданні взяли участь 47 депутатів, перший заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський, архиєрей Православної Церкви України владика Павло, заступники голови обласної державної адміністрації, керівництво силових структур області, структурних підрозділів облдержадміністрації, представники територіальних управлінь центральних органів влади, місцевих мас-медіа.

Звертаючись до депутатів та усіх присутніх у залі, голова обласної ради Віолета Лабазюк зазначила, що зважаючи на протиправні і антиморальні події (побиття військового) 2 квітня у Хмельницькому храмі УПЦ МП, які сколихнули всю громадськість регіону і держави, обласна рада восьмого скликання не стоїть осторонь і зібралася, аби висловити свою позицію.

Хмельницька облрада заборонила діяльність УПЦ МП на території області - фото 111792

«Необхідність скликання сьогодні позачергового засідання сесії обласної ради – це вирішення питання особливого значення – нашої свободи, національних інтересів та збереження цілісності нашої держави. Немає сьогодні важливішого завдання для кожного з нас, для кожного українця як захист рідної землі від рашистського окупанта, збереження цілісності території нашої держави, забезпечення її успішного майбутнього в європейській спільноті. Закликаю депутатів до конструктивної й виваженої роботи та прийняти відповідні рішення, які сприятимуть зміцненню нашої єдності, забезпеченню свободи релігійних поглядів, а не пропаганді московських найманців», – сказала Віолета Лабазюк.

До присутніх у залі звернувся також єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський, архієрей Православної Церкви України владика Павло, який наголосив, що незважаючи на всі випробування, які випали на український народ, - хвороби, війна, знищення ворогами духовності, віри та традицій, - нація бореться за незалежність своєї країни та її мирне майбутнє.

Хмельницька облрада заборонила діяльність УПЦ МП на території області - фото 111793

Свою позицію щодо прийняття необхідних рішень висловили перший заступник голови обласної ради Володимир Гончарук, депутати Юрій Смаль, Оксана Бочкарьова, перший заступник начальника Хмельницької обласної військової адміністрації Сергій Тюрін.Хмельницька облрада заборонила діяльність УПЦ МП на території області_3

Депутати обласної ради одноголосно прийняли рішення «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій на території Хмельницької області», яким заборонили діяльність Української Православної Церкви Московського Патріархату (офіційно зареєстрована як Київська митрополія Української православної церкви) на території Хмельницької області.

Також цим рішенням запропоновано Президентові України визначити законопроект «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій» як невідкладний – для його позачергового розгляду Верховною Радою України.

Окрім того, рекомендовано органам місцевого самоврядування Хмельницької області здійснити заходи з проведення інвентаризації земельних ділянок, що перебувають в користуванні Української Православної Церкви (московського патріархату) з подальшим припиненням права користування на такі земельні ділянки шляхом прийняття відповідних рішень.

Як йдеться у повідомленні, більшістю голосів депутати прийняли звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо припинення договорів оренди з релігійними організаціями, які не виконують вимог законів України.

Раніше Хмельницька міськрада припинила право УПЦ МП користуватися землею на території Свято-Покровського собору. Ще шість земельних ділянок повернуть елігійним громадам за умови, якщо ті перейдуть до ПЦУ.