Created with Sketch.

Хочуть служити почергово: представники ПЦУ та УПЦ МП провели збори у церкві на Рівненщині

29 травня, 08:55

У селі Заріцьк на Рівненщині представники ПЦУ та УПЦ МП провели збори, щоб змінити графік служб у храмі, який ділять між собою обидві парафії. Віряни ПЦУ хочуть, щоб ранкові недільні Богослужіння були почерговими, представники УПЦ МП — проти таких змін.

Позицію усіх сторін зібрало Суспільне.

У неділю, 26 травня, на подвір'ї храму Різдва Пресвятої Богородиці у селі Заріцьк зібрались представники двох релігійних громад — Православної Церкви України та Української Православної Церкви МП. Останні щонеділі проводять тут Богослужіння зранку, а громада ПЦУ — приходить помолитись після 12:00. На зборах представники обох парафій обговорювали зміни до графіка Богослужінь.

"Хотілося б, щоб частіше зранку починалися Богослужіння. Думаю, цього бажають і самі парафіяни. Бодай, щоб двічі на місяць ми служили зранку тут. Попередня домовленість була, що раз на місяць зранку, але хотілося б двічі, думаю, ми дійсно маємо на це право. Документи оформлені, ми вже Православна Церква України. Вже є присутність і статути", — поділився в.о настоятеля парафії Різдва Пресвятої Богородиці ПЦУ Яків Савінов.

18 лютого священики обох релігійних громад уклали договір про графік проведення Богослужінь. У ньому зазначили, що усі недільні відправи парафіяни УПЦ МП проводять із 7:00 до 12:00, а ПЦУ, яке на момент підписання документа ще було зареєстроване як УПЦ КП — з 12:00 до 14:00.

Графік богослужінь, який зазначений у договорі, парафіян УПЦ МП влаштовує, зазначив їхній настоятель Дмитро Мельник. З його слів, у документі не зазначили термін дії угоди й можливість внесення змін:

"Ми уклали договір з ПЦУ, про те, що ми почергово служимо. З 7:00 і до 12:00 — я, а з 12:00 до 14:00 — вони. По-перше, тут прописані години, по-друге, з отцем Яковом уже домовились між собою. Він каже, що люди просять, щоб одну неділю в місяць вони служили зранку. Гаразд, кажу, добре, нехай буде так. Не стоїть дата, до якого числа це має діяти".

Укладений договір не має порушень, розповів адвокат Юрій Клекотка. Він зазначив, якщо людей не задовольняють умови, можуть розірвати угоду:

"Всі сторони — дієздатні, правосуб'єктні й, відповідно, будь-який договір буде чинним, поки його у встановленому законом порядку не розірвуть. Договір можна розірвати двома способами: або в добровільному порядку, шляхом укладення додаткової угоди, якщо це передбачено чинним договором, або в судовому порядку".

Збори релігійних громад завершились голосуванням парафіян ПЦУ за звернення до відділу релігії Рівненської обласної державної адміністрації з проханням надати їм право на користування культовою спорудою.

Заступник начальника відділу регіональної політики у сфері культури, релігії та національностей Рівненської ОДА Ігор Соколовський повідомив:

"Церква в селі Заріцьк не внесена в реєстр пам'яток архітектури місцевого чи національного значення. Я не знаю на чиєму вона балансі, але ще у 1991 році цю церкву повернули у власність релігійній громаді УПЦ. Чи оформлене це право власності — мені не відомо. Але рішення про повернення у право власності є. Компетенція обласної адміністрації, щодо передачі її в право користування, відсутня. Ми не маємо відношення до цієї культової будівлі. Навіть, якщо й право власності не оформлене".

Як повідомила Суспільному голова Дядьковицької тергромади, куди входить село Заріцьк, Людмила Вітковець, нині церква перебуває у власності релігійної громади УПЦ МП, а земельна ділянка, на якій вона розташована — комунальна власність Дядьковицької ТГ.

Читайте також
Суспільство Митрополичі сади у Львові остаточно повернули у власність УГКЦ
Вчора, 09:40
Суспільство Незаконний церковний МАФ біля фундаментів Десятинного храму знесено
29 травня, 08:30
Суспільство Демонтаж «церкви-МАФу» біля Національного музею історії України в Києві перенесли
29 травня, 08:58
Суспільство Громада ПЦУ на Закарпатті після п'яти років протидії УПЦ МП увійшла до свого храму
29 травня, 11:52