Депутати Чернігівської обласної ради не проголосували на засіданні 21-ї сесії VIII скликання облради 16 грудня за питання передачі у довгострокове безоплатне користування Православній Церкві України пам’ятки архітектури "Вознесенська церква" у Коропі.
Про це повідомляє Суспільне.
За словами голови облради Олени Дмитренко, щодо права власності приміщення церкви досі тривають судові процеси. Тому перед голосуванням до проекту рішення внесли правку "після закінчення судових процесів". Однак рішення не ухвалили: воно набрало лише 25 голосів.
Вознесенська церква – пам’ятка ХVІІІ століття, діючий храм у Коропі. До обласної ради про передачу Вознесенського храму ПЦУ звернулась одна з двох місцевих парафій ПЦУ, а саме: парафія Вознесіння Господнього.
Як розповідала Суспільному представниця цієї парафії, жителька Коропа, Тетяна Назарчук, документів на цю церкву немає, а Московський Патріархат, на їх думку, наразі перебуває у храмі незаконно.
За словами Тетяни Назарчук, з липня 2023 року парафіяни листуються з обласною радою стосовно цього питання:
"Нам спочатку сказали, що будемо чекати, коли буде по всій Україні воно передаватися. Тоді, коли ми стали більш наполегливішими, вони почали писати, що немає на цей храм документів" .
Заступник начальника управління комунального майна Чернігівської обласної ради Сергій Свиридов повідомив, що у березні 2024 року суд зобов’язав обласну раду зареєструвати майнові права на Вознесенський храм. Але на той момент рішення ще оскаржувалося в апеляційному суді, зокрема з’ясовувалися питання належності цієї культової споруди або до державної, або до комунальної власності.
Укласти ж договір з користувачами Вознесенської церкви можна лише тоді, коли суд остаточно визначить власників. Їх коштом має проводитись реставрація та утримання храму. Окрім того, договір з користувачами потребує погодження Міністерства культури та інформаційної політики, оскільки Вознесенська церква є пам’яткою національного значення.
На Чернігівщині не лише Вознесенська церква у Коропі не має визначеного власника. За словами Сергія Свиридова, станом на березень 2024 року у Чернігівському окружному адміністративному суді розглядалися по культовому майну 16 справ.