Будівля каплиці, так звана церква Десятинного Храму Пресвятої Богородиці, яка незаконно розташована на території Національного музею історії України, є самочинним будівництвом та споруджена Релігійною громадою Української Православної Церкви Московського Патріархату.
Про це у себе на Фейсбуці написав міністр культури Олександр Ткаченко.
Самовільне захоплення ділянки почалося 2008 року, зазначив він. Спочатку споруда мала вигляд трьох зблокованих кіосків. У 2012 році за часів Януковича почалося «узаконення» незаконного будівництва. Жодних дозволів на будівництво, як і на використання земельної ділянки, зазначена релігійна організація ніколи не отримувала. Сама будівля споруджена без затвердженого проекту, без отримання дозволів на будівництво. В експлуатацію будівля у встановленому порядку не введена.
Ще з 2020 року триває суд за позовом від Національного музею історії України щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом знесення самочинного об’єкта.
Міністерство культури та інформаційної політики України залучене до справи як третя сторона та сприяє цьому процесу.
Наразі експертиза вже завершена, а наступне судове засідання призначене вже на 18 січня 2023 року, отже є обґрунтоване сподівання, що невдовзі спір таки буде вирішено в законний спосіб.
Читайте також:
«Десятинний» МАФ: хроніка церковного рейдерства.
Гендиректорку музею, яка боролася з самобудом біля Десятинки, відсторонили від роботи.
Настоятель самобуду УПЦ (МП) біля Десятинки пригрозив родовим прокляттям директорці Нацмузею історії
«Житіє моє…»: декілька уточнень до біографії нового єпископа УПЦ (МП).