Created with Sketch.

В УПЦ МП оголосили дату знесення свого МАФа біля Музею історії у Києві

01 травня, 12:10

Незаконний храм-МАФ УПЦ МП на території Музею історії України 7 травня о 06:30 ранку можуть почати зносити.

Про це стало відомо з Instagram монастиря, передає Главком.

Десятинний монастир 26 квітня отримав відомості щодо знесення та називає це «злочинною змовою Нацмузею історії України, держвиконавця та будівельної компанії ТОВ «Смайл Констракшн»».

Нагадаємо, церква Десятинного монастиря Пресвятої Богородиці УПЦ МП незаконно розташована на території Національного музею історії України. Так, будівля була споруджена релігійною громадою УПЦ МП. Самовільне захоплення ділянки почалося у 2008 році. Спочатку споруда була у вигляді трьох зблокованих кіосків. У 2012 році за часів президентства Віктора Януковича почалося «узаконення» незаконного будівництва. При цьому жодних дозволів на будівництво, як і на використання земельної ділянки, релігійна організація не отримувала.

Ще з 2020 року тривав суд за позовом від Національного музею історії України про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою шляхом знесення самочинного об’єкта.

14 вересня 2023 року, Північний апеляційний господарський суд підтвердив зобов'язання УПЦ МП звільнити ділянку від незаконно збудованого храму-МАФ на території Національного музею історії України у Києві.

Як зазначається, 15 лютого Господарський суд міста Києва задовольнив позовні вимоги Національного музею історії України та МКІП щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою через знесення самовільного об'єкта нерухомого майна та приведення земельної ділянки до попереднього стану. Роботи мають відбутися коштом релігійної громади.

Згодом, 15 лютого 2023 року, Господарський суд Києва зобов’язав звільнити ділянку Національного музею історії України від незаконно збудованого храму УПЦ Московського Патріархату.

До того ж ексміністр Ткаченко наголошував, що так звана церква Десятинного Храму Пресвятої Богородиці, незаконно розташована на території Національного музею історії України. Так, будівля була споруджена релігійною громадою УПЦ МП.

Читайте також:

Читайте також
Суспільство Кримську мечеть у Києві відновили після ракетної атаки у вересні
01 травня, 11:03
Суспільство Під Миколаєвом з’явилася мобільна церква
01 травня, 12:00
Суспільство Єврейська громада просить США допомогти врятувати синагогу в Бродах
01 травня, 16:11
Суспільство УПЦ МП поскаржилась місії ООН на «захоплення» собору в Черкасах. ПЦУ висловила свою позицію
01 травня, 12:05