• Головна
  • Новини
  • Храм, в якому молилися православна та греко-католицька українські громади в Дюссельдорфі, виставили на продаж...

Храм, в якому молилися православна та греко-католицька українські громади в Дюссельдорфі, виставили на продаж

19.11.2010, 10:58
Без церковного приміщення залишилися дві найбільші українські релігійні громади у Дюссельдорфі (Німеччина) — православна та греко-католицька.

Без церковного приміщення залишилися дві найбільші українські релігійні громади у Дюссельдорфі (Німеччина) — православна та греко-католицька. І православні, й греко-католики проводили богослужіння під одним дахом — у католицькому храмі Христа Царя, розташованому у престижному міському районі Оберкассель. Свого часу римо-католицька громада міста дозволила українцям молитися там.

Однак на сьогодні приміщення церкви потребує капітального ремонту. Коштів на це, як інформує «Німецька хвиля», не мають ані українські релігійні громади, ані власники церкви — римо-католики. Тому, як розповів греко-католицький священик Микола Павлик, місцева римо-католицька парафія вирішила продати храм. Споруда є архітектурною цінністю, тому, за його словами, покупець, швидше за все, не забариться.

На думку о. Миколи, вже немає ніякої надії, що церкву в майбутньому вдасться зберегти як діючу. Скоріш за все, після ремонту, який профінансує майбутній власник, вона функціонуватиме як культурний заклад. «Дуже важко нині утримувати такі церкви, якщо в них немає діючої римо-католицької громади», — зазначив священик.

Проте греко-католицька громада Дюсельдорфа сподівається, що вже до Різдва їм знайдуть нове місце для проведення богослужінь. Як зазначає о. Микола Павлик, у цьому українським греко-католикам дуже сприяє місцева римо-католицька громада.

Менш оптимістично налаштовані представники православної громади, яких налічується близько 300 чоловік і які не отримують прямої фінансової підтримки ні від Православних Церков з України, ні від місцевих релігійних громад. Утім, як зазначають там, на допомогу можна чекати і від неспоріднених організацій, адже, аби якось підтримати одне одного, різноманітні релігійні конфесії у Німеччині тісно співпрацюють між собою.

За інформацією «Німецької хвилі», останнім часом в Німеччині, як і по всій Західній Європі, перетворення церковної власності на світську стало дуже поширеним явищем. Експерти пояснюють це щорічним різким скороченням кількості католиків в країні. Так, лише минулого року з їхніх лав вийшли понад 120 тисяч людей. Для порівняння — 2007 року таких було 93 з половиною тисячі, 2006 — трохи більше 84 тисяч.

У самому ж Дюссельдорфі на сьогодні близько 40 % населення не належать до жодної конфесії і не відвідують церкву.

«У принципі така тенденція спостерігається по всій Західній Європі, і в Німеччині особливо, — розповідає теолог Клаус Шілбах. — Люди, коли їм так добре ведеться, як у нас у Німеччині, більше не потребують Церкви».