Хресною ходою Львів завершив відзначення 60-ї річниці Львівського псевдособору

13.03.2006, 16:10
Католики
11 лютого 2006 року у рамках відзначення 60-ї річниці Львівського псевдособору вулицями м. Львова пройшов молитовний хресний хід, в якому взяли участь понад шість тисяч вірних УГКЦ. Розпочався цей захід Панахидою на площі біля архикатедрального собору Святого Юра, яку очолив Патріарх Любомир (Гузар), Глава УГКЦ.

У промові до вірних Глава УГКЦ, зокрема, сказав: „Ми хочемо згадати усіх тих, хто зберіг нашу Церкву, підтримував її та привів до цього дня. Завершення ходу буде символом живучості нашої Церкви. Шістдесят років важкого випробування – це час дороги до нового життя укріпленої надії”.

За повідомленням прес-служби Львівської архиєпархії УГКЦ, молитовна процесія із запаленими червоними свічками спершу вирушила до приміщення колишнього КДБ. Тут о. Іван Богун, ЧСВВ, передав хрест молодому священикові на знак нескореності Церкви. Наступною зупинкою процесії була колишня тюрма НКВС на вулиці Лонцького (нині міське управління МВС). Біля тюрми Марта Цегельська, дружина репресованого священика, передала молодій їмості вишитий рушник.

Далі шлях пролягав попри колишню будівлю семінарії, де о. Микола Пристай, тодішній її префект, вручив Євангеліє о. Богданові Праху, нинішньому ректору семінарії, та о. Борисові Ґудзяку, ректору Українського католицького університету.

Біля фігури Матері Божої с. Антоніна Чайка, ЧСВВ, передала вишиту на засланні ікону молодій черниці, а біля пам‘ятника Т. Шевченкові о. Іван Даньків, ЧНІ, – епітрахиль молодому священикові. Відтак процесія вирушила до храму Преображення Господнього, звідки восени 1989 року розпочалося відродження УГКЦ.

Наприкінці ходи на площі перед собором Святого Юра було відслужено Молебень до новомучеників УГКЦ.