Хризостом II повідомив, що всі Предстоятелі Православних Церков схвалили визнання ним ПЦУ, окрім Кирила

Хризостом  II  повідомив, що всі Предстоятелі Православних Церков схвалили визнання ним ПЦУ, окрім Кирила - фото 1
Предстоятель Кіпрської Православної Церкви Архиєпископ Хризостом сказав, що всі предстоятелі помісних православних Церков, крім патріарха Кіріла, визнають, що він вчинив правильно, коли згадав за богослужінням предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія.

Про це інформує Духовний фронт України.

Якщо хтось із членів Синоду потребують екстреного засідання, архиєпископ Хризостом готовий його провести, бо очікує, що, нехай і не одноголосно, але більшість архиєреїв його підтримають. «Моя позиція, може, не влаштовує конкретних людей, але вона служить Церкві», – сказав владика Хризостом, повідомляє Кіпрське видання Philenews.

24 жовтня Предстоятель Кіпрської Православної Церкви архиєпископ Хризостом II здійснював Літургію в монастирі Пресвятої Богородиці Хрісороятісси (регіон Пафосу), на якій висвятив нового архиєрея – єпископа Арсінойського Панкратія, вікарія Пафоської митрополії. В ході поминання предстоятелів помісних православних Церков Хризостом вперше згадав Митрополита Київського Епіфанія.

Після Літургії архиєпископ Хризостом заявив, що його рішення «послужить Православ’ю і Кіпрській Церкві», додавши, що, хоча воно і може бути сприйнято як спрямоване проти «конкретних осіб», але його самого цікавить тільки Православ’я.

Правда полягає в тому, що з точки зору церковного та канонічного права рішення Вселенського Патріархату не піддаються обговоренню інших місцевих Синодів. Жоден інший помісний Синод іншої Церкви не має права судити про суверенні рішення Вселенського Патріархату. Ймовірно предстоятелі повідомили про це членів своїх Синодів, як це зробили Олександрійський Патріарх та архиєпископ Афінський. Але право згадувати іншого предстоятеля є правом предстоятеля, а не Синоду. І це зробив архиєпископ Кіпру. Звичайно, він повідомив своєму Синоду, що має намір скористатися цим правом зі своєї позиції.

Як йдеться у повідомленні, Хризостом II нагадав, що ще торік він повідомив Вселенського Патріарха, що має намір дотримуватися нейтралітету. Попросивши дозволу у Патріарха Константинопольського, архиєпископ відвідав кількох предстоятелів православних Церков, щоб поділитися з ними своїми думками. Його Блаженство сказав, що, маючи великий досвід у всеправославних переговорах, він чудово уявляв, як треба розв’язувати це питання. Однак стан його здоров’я (проблеми з хребтом) помішало повною мірою здійснити цей план.

«Я повинен був зайняти якусь позицію», – сказав архиєпископ. Він визнав, що синодали не знали про його рішення пом’янути сьогодні Митрополита Епіфанія, і зазначив дивовижне терпіння митрополита Афанасія, який вийшов з Літургії не відразу після поминання, а через якийсь час.

Грецькі видання також зазначають, що події будуть розвиватись стрімко, і припинення вшанування честі архиєпископа Кіпру Московським Патріархом - це лише питання часу. З іншого боку, тиск РПЦ на інші Церкви, особливо грекомовні, посилюється, і тому ймовірно нове визнання можливе від предстоятеля Албанської Православної Церкви чи Патріарха Єрусалима.