"Іде війна між українським православ'ям і російським мракобіссям", - ПЦУ про бойкот візиту Варфоломія

О. Іван Сидор - фото 1
О. Іван Сидор
"Таке відчуття, що йде війна між розумом і безумством, між адекватністю і зомбуванням, між українським Православ'ям і російським мракобіссям", - так священик, секретар-референт Київської єпархії ПЦУ, Іван Сидор ахарактеризував опір УПЦ МП з приводу приїзду в Україну Патріарха Варфоломія на День Незалежності України.

Про це він написав у блозі на Gazeta.ua.

"То там, то сям зустрічаю в мережі світлини, де громадяни України стоять з плакатами "Варфоломей, мы тебя не звали". Написано звісно на "общепонятном". З благословення архиєреїв священики РПЦвУ транслюють відеозвернення, в яких закликають до бойкоту і протестів у зв'язку з приїздом до України Вселенського Патріарха Варфоломія", - пише священик, якого ще називають "дзвонарем Майдану".

Він наголошує, що Патріарх Варфоломій їде в Україну на запрошення Президента України і Митрополита Епіфанія, що це історичний візит для України, а філія Російської Православної Церкви в Україні, яка чомусь продовжує іменуватися "Українською Православною Церквою", знаходиться в Україні в неканонічному статусі:
"Їі предстоятель, Митрополит Київський Онуфрій, не має права іменуватися "митрополитом Київським". Як не може бути два президента в одній країні, так не може бути і два предстоятелі в Українській Православній Церкві. Отже, маємо відверте ігнорування Московською Церквою православних канонів".

Також священик Іван Сидор нагадує, що Московські митрополити впродовж століть були вихідцями з України:

"Візьмімо для прикладу першого московського митрополита Петра Ратенського (1260-1326). Він переніс митрополичу кафедру з Владимир-на-Клязьмі до Москви. Святитель Петро Ратенський сам родом з Волині. Вважається небесним покровителем Москви. Як вам? Волинянин – покровитель Москви. І це офіційно. То ж не проросійським отцям і вірянам кричати про те, кого вони кликали в Україну, а кого – ні. Бо якщо дивитись на всю цю історію справедливо, то власне ми, українці, не кликали на свою землю окупантів. А окупація – це не тільки зброя і кулі, окупація – це зросійщення українців, перетворення в малоросів позбавлених права думати і висловлюватись".

Отож священик Сидор закликає єднатися навколо єдиного Київського престолу.

"Чи не краще бути господарем на своїй землі, мати свого незалежного і реально українського предстоятеля і молитися в автокефальній Українській церкві? Чи вам принципово поминати за кожним богослужінням не свого, українського предстоятеля, а московського Кирила? Який він нам, українцям, "господін"? Хіба мало вам того імперського російського зла, яке падало на долі мільйонів українців впродовж всіх цих століть? Чи ви забули слова нашого пророка: "Сліпі на панщину ідуть і діточок своїх ведуть"? Доки будете холопами і малоросами?", - запитує священик ПЦУ.