"Ідеологію «русского міра» та її творця Патріарха Кирила буде засуджено", - Предстоятель ПЦУ

28 січня, 12:05
Православні
"Ідеологію «русского міра» та її творця Патріарха Кирила буде засуджено", - Предстоятель ПЦУ - фото 1
Глава Православної Церкви України Митрополит Епіфаній розповів, що Вселенський Патріарх Варфоломій назвав ідеологію «русского міра», яку пропагує глава РПЦ Патріарх Кирил, єрессю.

Відповідаючи на запитання NV, чи може засудити патріарха РПЦ суд Пентархії, найвищий у православному християнстві, митрополит Епіфаній зазначив, що цей процес розпочала ПЦУ.

«Це ми почали цей процес. Ми направили лист від Священного Синоду до Вселенського Патріарха, щоб він засудив ідеологію „русского міра“, і дехто з фахівців вважав, що це не матиме ніякого відгуку, але ми бачимо, що поступово справа рушила. Зараз доєднався Олександрійський Патріарх, бо російські церковники вчинили вторгнення на територію цього Патріархату, Олександрія також засудила ідеологію „руського міру“. І Вселенський патріарх зробив декілька заяв, засудивши і назвавши це вчення єрессю», — розповів він.

За словами Глави ПЦУ, засудження ідеології «русского міра» та її творця Патріарха Кирила — поступовий процес, однак це буде зроблено.

«І, я вважаю, що це учення має бути викорінене повністю», — додав митрополит Епіфаній.

«Для церков неможливо не засудити насильство, війну. РПЦ розчарувала нас. Я не хотів, щоб Російська Церква та Патріарх Кирил стали цим трагічним винятком. Я не знаю, як він може виправдатись перед своєю совістю», — сказав він