Ідея, здатна об'єднати Україну

21.12.2011, 19:43
Ідея, здатна об'єднати Україну - фото 1
18 грудня 2011 року в Івано-Франківську служителі та вчителі Церкви Християн віри Євангельської України взяли участь у круглому столі з нагоди національного святкування 450-річчя Пересопницького Євангелія.

18 грудня 2011 року в Івано-Франківську служителі та вчителі Церкви Християн віри Євангельської України взяли участь у круглому столі з нагоди національного святкування 450-річчя Пересопницького Євангелія.

Розпочав захід Олег Карпюк, директор Івано-Франківської християнської місії милосердя "Добрий самарянин", з ініціативи якої, власне, і проходив круглий стіл. Після молитви, яку звершив старший пресвітер Івано-Франківського обласного об'єднання церков ХВЄ єпископ Юрій Веремій, запрошені на дійство учасники виступали з короткими доповідями.

Михайло МокієнкоРозкриваючи історичний аспект Пересопницького Євангелія, кандидат історичних наук Михайло Мокієнко нагадав, що фундатором рукопису була волинська княгиня Анастасія Заславська. Над перекладом Євангелія працювали Михайло Василієвич із Сянока (Лемківщина) та архімандрит Пересопницького монастиря Григорій. Робота над цим унікальним рукописом, вага якого – 9 кг 300 г, велася упродовж п'яти років і була завершена 29 серпня 1561 року.

Промовець зазначив також, що, подібно до того, як діяльність німецького реформатора Мартіна Лютера, який у XVI столітті переклав Біблію на німецьку мову, стала інтегратором німецької мови і нації, Пересопницьке Євангеліє, а не Котляревський, як дехто досі вважає, започаткувало літературну українську мову.

Кандидат історичних наук, доктор служіння, докторант Євангельського теологічного факультету університету м. Лувена, Бельгія, Роман Соловій доповідав на тему "Традиції та чистота Божого Слова". Показавши різницю між людськими традиціями та Божим Законом, доповідач пояснив, що будь-які традиції, на відміну від Божого Закону, – зовнішні і відносні. І закликав всіх, хто вважає себе християнином, відмовитися від традицій, які не відповідають Біблії.

Віктор ВознюкВіктор Вознюк – завідувач відділу освіти Церкви ХВЄ України, магістр релігієзнавства, аспірант кафедри психології Національного університету "Острозька академія" висловив хвилювання щодо проблеми XXI століття – відсутності живого спілкування між людьми, яке замінили мобільний зв’язок, телебачення та Інтернет. Навівши результати деяких досліджень, Віктор Володимирович повідомив, що залежність від Інтернету психологи прирівнюють до алкогольної та наркотичної залежності. І припустив, що причина цього – оманлива альтернатива для людини реалізуватися у віртуальному світі.

Більше того, існує небезпека духовного та душевного отруєння неправдивою інформацією, тому промовець закликав присутніх якомога більше часу проводити за читанням Євангелія. Адже саме воно – єдина панацея від усіх лих сьогодення.

учасники зустрічі

Доктор служіння та вчитель Біблії Анатолій Кліновський розпочав свою доповідь з життєвої історії про те, як у 90-х роках він придбав іномарку і, вирішивши зекономити на оливі, заправив автівку продуктом вітчизняного виробника. Експеримент закінчився плачевно.

Цим простим прикладом Анатолій Іванович дав зрозуміти, що люди ніколи не зможуть перехитрити свого Творця, намагаючись перекручувати Інструкцію життя людини – Євангеліє або вигадувати якісь свої правила чи приписи.

Микола СинюкГоворячи про стосунки між Церквою та владою, заступник старшого єпископа Церкви ХВЄ України єпископ Микола Синюк закликав притримуватися біблійного принципу щодо ставлення до влади, наголосивши на тому, що Церква ХВЄ України відкрита до діалогу з суспільством та владою.

У другій частині дійства присутні переглянули відеосюжет, який спеціально підготувала знімальна група християнської телепрограми "Вірую". Кореспонденти пропонували перехожим задати священнослужителю запитання, яке найбільше їх цікавить або хвилює.

Історик Михайло Мокієнко, даючи відповідь на питання про те, чому євангельські християни не шанують ікони та не моляться до святих, зазначив, що причина відсутності перерахованих дій серех християн віри євангельської полягає в тому, що вони є Христоцентричними. "Читаючи Біблію, ми мусимо визнати, що можливості "святих людей обмежені – вони не мають сили  благословляти, берегти, допомагати і, тим більше спасати нас. Це прерогатива Ісуса Христа. Натомість, Писання дає нам цікаві історії з життя цих людей, які можуть послужити хорошим прикладом для наслідування", - сказав Михайло Мокієнко.

На питання щодо нехтування українськими традиціями серед євангельських християн відповів доктор Соловій, зазначивши одразу, що подібнапозиція стосуються язичницьких традицій, які пов’язані з дохристиянським минулим України.

учасники обговоренняВисловлюючи свою думку щодо питання про те, які релігійні свята варто відзначати, доктор Анатолій Кліновський сказав: "Євангельські події здійснювалися не для того, щоб ми їх святкували. Немає нічого поганого в тому, щоб нагадати собі певну подію та винести з неї для себе урок. Але робити з цього культ – не в дусі Євангелія. З рештою, Христос закликав нас бути святими, як Він, отже - у нас може бути свято кожен день".

Релігієзнавець Віктор Вознюк відповів на питання про занепокоєння громадян забрудненим телеефіром та відсутністю програм, які можна переглядати всією сім’єю. Він запропонував розпочати зміни не з телебачення, а з суспільства - через поширення євангельського вчення. Адже телебачення лише відповідає на запит суспільства, а відтак – нам потрібно зробити все, щоб змінити цей запит.

Михайло ПаночкоСтарший єпископ Церкви ХВЄ України Михайло Паночко відповів на запитання про те, чи живуть священники таким життям, якому вчать своїх вірян. "Говорити правду, любити правду та настановляти на правду – це обов’язок священнослужителя. Звичайно, одні живуть так, як говорять, а інші – ні. Але справжній священнослужитель виконує свою працю як поклик від Бога, має Божий страх та працює не заради людей, грошей та слави, а через відчуття відповідальності перед Богом. І хотілося б, щоб усі священники були саме такими та отримали за це велику нагороду від Господа", - сказав єпископ.

Відповідь на питання про те, чому послуги ворожок популярні і чому Бог дозволяє робити людям зло через вроки, замовляння та інші містичні маніпуляції дав доктор служіння Анатолій Кліновський. "Бог насправді не дозволяє робити людям зло. Він навпаки заповідає своїм ангелам стерегти тих, хто прийшов під Його охорону. Така людина ніколи не підпаде під вплив нашіптувань, пороблень та заклять", - заявив доктор Кліновський.

У заключній частині до присутніх звернувся старший єпископ Церкви ХВЄ України Михайло Паночко. Він наголосив на тому, що, попри загальну зневіру українців в існуванні якоїсь національної ідеї, здатної об'єднати суспільство і вивести країну з кризи, така ідея існує. Носієм і виразником її є вічно живе Боже Слово – Євангеліє. "Зробімо все, щоб сіялося Боже Слово. Поставмо Ісуса в центрі нашої проповіді".

Також в Круглому столі приймали участь музичний гурт "Джерело", християнський співак – Едуард Сад, колектив "Сім’я Давидових" та спеціальний гість – греко-католицький священник Михайло Мельник.

Заключну молитву звершив єпископ Юрій Веремій, закликавши присутніх примиритися зі своїм Творцем через молитву покаяння і далі жити, керуючись Його волею і для Його слави.

Марічка ГАЛЮК,

світлини Ярослава ЛАДИКИ

http://church.if.ua/

Марічка ГАЛЮК