Іменем блаженного Омеляна Ковча назвали вулицю у Львові

25.05.2012, 11:28
Іменем блаженного Омеляна Ковча назвали вулицю у Львові - фото 1
Депутати Львівської міської ради 24 травня перейменували вул. Винниця на вул. о. Омеляна Ковча. «За» проголосувало 63 депутати.

Блаженний Омелян КовчДепутати Львівської міської ради 24 травня перейменували вул. Винниця на вул. о. Омеляна Ковча. «За» проголосувало 63 депутати.

Згідно з ухвалою, Шевченківська районна адміністрація має у місячний термін виготовити і встановити таблички з новою назвою вулиці.

Нагадаємо, 11 травня у містечку Перемишляни на Львівщині відкрили пам'ятник священнику, мученику і великому гуманісту Омеляну Ковчу, повідомляє ZAXID.NET.

Довідка: Отець Омелян Ковч народився 20 серпня 1884 р. у c. Космач Косівського повіту на Гуцульщині, у священичій сім'ї. У 1911 р. прийняв єрейські свячення. Спочатку душпастирював у Галичині, потім у Боснії. В середині Першої світової війни о. Омелян повернувся додому і у 1919 р. вступив до Української Галицької Армії. Як військовий капелан пройшов через усі негаразди разом зі стрільцями Бережанського коша аж до кінця існування УГА.

У 1922 р. о. Ковча призначено парохом Перемишлян. З приходом нацистської окупації на українські землі, врятував життя багатьом євреям. Публічно перешкоджав німецьким воякам спалити Перемишлянську синагогу, у якій перебували люди. Видав понад 2000 свідоцтв про хрещення, які давали євреям мінімальні шанси на виживання.

Звернувся з листом до Гітлера, в якому засуджував масові вбивства євреїв і вимагав дозволу відвідувати євреїв у гетто. За ці дії навесні 1943 року був заарештований гестапо і ув'язнений у концтаборі Майданек, де таємно продовжував свою священицьку діяльність.

25 березня 1944 р. загинув у газовій камері та спалений у крематорії концтабору смерті Майданек (нині на терені міста Люблін, (Польща)).

Отець Омелян Ковч до останнього у Майданеку залишався відданим і вірним душпастирем.

У 1999 р. Єврейська Рада України присвоїла отцю Омеляну Ковчу звання «Праведник України». 2001 року у Львові Омелян Ковч був беатифікований Папою Іваном Павлом ІІ. Восени 2008 р. Синод єпископів УГКЦ проголосив Блаженного Священномученика Омеляна Покровителем душпастирів УГКЦ. А 24 квітня 2009 р., у Києві, на території будівництва Патріаршого центру УГКЦ відбулося урочисте проголошення бл. свщмч. Омеляна Покровителем душпастирів УГКЦ. 25 березня 2009 р. у Майданеку (Польща) було відкрито таблицю пам’яті Блаженного українського священика Омеляна Ковча.