Індія розслідує діяльність сайту, який пропонував на продаж мусульманок

04.01.2022, 10:13
Світові
Індія розслідує діяльність сайту, який пропонував на продаж мусульманок - фото 1
Уряд Індії розслідує діяльність сайту, де нібито пропонувалися на продаж мусульманські жінки. Це другий випадок менш ніж за рік, коли подібний фальшивий інтернет-аукціон викликав обурення в країні.

Про це повідомляє УНН із посиланням на CNN.

Сайт був створений на GitHub, американській платформі для кодування, яку розробники використовують для створення та розміщення програмного забезпечення. За словами співзасновника індійського сайту з перевірки фактів Alt News Мохаммеда Зубайра, він називався “Bulli Bai” — фраза, що поєднує вульгарне жаргонне слово “пеніс” у південній Індії та слово, поширене в північній Індії, що означає “служниця”.

Він розповів, що на сайті були розміщені фотографії 100 мусульманських жінок і що він зробив скріншоти всіх цих фотографій, перш ніж вони були видалені.

Сторінку з того часу було видалено, і немає жодних ознак того, що вона мала якесь практичне застосування, крім використання фальшивого аукціону для переслідування та насміхання над мусульманками.

GitHub, що належить Microsoft (MSFT), повідомив, що видалив обліковий запис.

“GitHub має давню політику проти контенту та поведінки, пов’язаної з домаганнями, дискримінацією та розпалюванням насильства”, — сказав представник компанії. “Ми призупинили обліковий запис користувача після розслідування повідомлень про подібну діяльність, яка порушує нашу політику”.

За словами Зубайра, який допомагає поліції у розслідуванні, на сторінці було розміщено фотографії пакистанського нобелівського лауреата Малали Юсафзай та відомої індійської актриси Шабани Азмі. Декілька журналістів та активістів у країні також розмістили скріншоти сайту після того, як виявили свої фотографії у списку поруч із написом: “Ваш Bulli Bai дня”.

Сторінка викликала обурення й у твіттері. Політики з опозиційних партій закликали правлячу партію Бхаратію Джаната Парті (БДП) вжити заходів проти переслідувань та нападок на мусульманських жінок в Інтернеті.

“Продавати” когось в Інтернеті — це кіберзлочин, і я закликаю поліцію вжити негайних заходів“, — написав у твіттері лідер Конгресу Шаші Тарур. “Винні заслуговують на приблизне і гідне покарання”.

У неділю міністр технологій Індії Ашвіні Вайшнав написав у Твіттері, що уряд “працює з поліцейськими організаціями в Делі та Мумбаї над цим питанням”.

“Весь сайт, схоже, був створений з метою зганьбити та образити мусульманських жінок”, — написала журналістка Ісмат Ара у скарзі, поданій до органів кібербезпеки поліції Делі. Ара, яка виявила свою фотографію на сайті, опублікувала у Твіттері копію своєї скарги до поліції.


Це не перший випадок, коли мусульманські жінки в Індії стикаються з таким переслідуванням в Інтернеті. У липні минулого року фотографії понад 80 мусульманок, включаючи журналісток, письменниць та впливових людей, були розміщені у знущальному додатку під назвою Sulli Deals — принизливий термін для мусульманок, який зазвичай використовують праворадикальні індуїсти. Користувачам пропонувалося “купити” жінок як товар на аукціоні на сайті, що також був розміщений на GitHub.