8 червня у м. Радомишль (на Житомирщині) стартувала Всеукраїнська науково-практична конференція «Радомишль в історії Української Церкви 1682-1840 роки».
8 червня у м. Радомишль (на Житомирщині) стартувала Всеукраїнська науково-практична конференція «Радомишль в історії Української Церкви 1682-1840 роки».
Конференція розпочалась панахидою за митрополита Пилипа Володкевича, митрополитів Ясона Смогоржевського та Лева Шептицького, які були поховані у Радомишлі: «Справою честі та справою сумління – є вшанувати своїх предків. На жаль, сьогодні точно не відомо, де спочивають митрополити Ясон та Лев, а історія про їхню діяльність у Радомишлі не була розвинена у радянські часи, - зазначив протисинкл Київської архиєпархії владика Йосиф Мілян. – Тому ця конференція має історичне значення: сьогодні ми після довгої перерви згадуємо імена митрополитів і заносимо молитви перед престолом Всевишнього, щоб відновити їхні заслуги та їхню участь в історії українського християнства загалом».
Владика також подякував історикам за готовність відкривати історичну правду: «Автентична історія пишеться і трактується людьми. Тому ми тут, щоб поставити певні акценти, говорити про історичні факти, заслуги, невдачі, відкривати автентичну історію. Адже саме Радомишль свого часу став осідком для митрополитів, тому це місто повинне посісти чільне місце в історії української Церкви», - підсумував владика Йосиф Мілян.
Протягом дня учасники конференції заслухають доповіді істориків Леоніда Тимошенка, Ігоря Скочиляса, Тараса Пшеничного, Михайла Довбищенка, Надії Стоколос. Науковці торкнуться питання долі уніатських храмів Радомишля, Соборів Київської Митрополичої Архиєпархії у м. Радомишлі (1747-1793), історії Уніатської семінарії міста тощо.