Created with Sketch.

Іван Павло ІІ ще 20 років тому публічно визнав недоторканість кордонів України, за які сьогодні проливається кров, - Глава УГКЦ

22.06.2021, 18:12

Патріарх Святослав в інтерв’ю з нагоди 20-річчя візиту Папи Івана Павла ІІ в Україну сказв, що минуло 20 років від візиту Папи, а ми досі згадуємо цю подію як унікальну в історії нашої держави і пояснив чому.

Інтерв’ю Блаженнішого Святослава журналістам ICTV з нагоди 20-річчя візиту св. Івана Павла ІІ до України опублікував у вівторок, 22 червня, Департамент інформації УГКЦ.

За словами Глави УГКЦ, треба пригадати, що Українська Держава у першій половині 2001 року була в дуже делікатних обставинах. Це був другий термін президентства Леоніда Кучми: зникнення Георгія Гонгадзе, «касетний» скандал, початок руху «Україна без Кучми», скандал, пов’язаний із продажем зброї – «кольчуг»… Тобто Україна певними діями з боку Росії знову заганялася під протекторат Росії. А Папа приїхав і ствердив незалежність і суверенітет України як вільної демократичної держави! Навіть більше, він заохочував українську молодь будувати справжню незалежну Українську державу».

"Приїхавши до України, він називав себе паломником, тобто підкреслював, що цей візит не має якогось політичного підтексту – він хотів висловити свою пошану до християн України різних конфесій, до нашої історії, нашої культури. Але, з іншого боку, він чітко і ясно окреслив кордони нашої країни, він привітав українців, цитую – «від Сімферополя і Одеси до Харкова, від Донецька до Львова». Я б сьогодні сказав, що Папа публічно визнав недоторканість кордонів Української Держави. Він тоді окреслив ті кордони, за які ми сьогодні боремося ціною крові наших солдатів.

Тоді, знову ж таки, вся світова спільнота звернула увагу на Україну. Через візит Святішого Отця Україна набувала суб’єктності. Думаю, навіть на цьому рівні – рівні поваги до державності України, її бажання будувати своє майбутнє як європейської незалежної держави, це було озвучено і стверджено святим Папою Іваном Павлом ІІ. Можна сказати, Папа визнав і по-новому підніс Україну не як члена СНД, а як суб’єкт міжнародного права", - сказав Глава УГКЦ.

Патріарх Святослав пригадав кілька акцентів, коли Іван Павло ІІ зустрічався з політичними, громадськими і культурними діячами та представниками бізнесу. Він чітко тоді сформулював три принципи справжньої демократії. Перший принцип – визнання вищих цінностей. Як католик, він говорив про Божі істини, про Божу владу. Бо якщо людина не має нічого святого в душі, вона дезорієнтована. Друга засада – повага до гідності людської особи: без поваги до людини немає демократії. А третя – що влада має бути служінням усім, починаючи з найслабших і найбільш потребуючих.

Як ми уже повідомляли, цими днямиУкраїна відзначає 20-ту річницю візиту св. Івана Павла ІІ, Папи Римського. Головні заходи, пов’язані зі святкуванням, проходять у Львові з 13 по 27 червня 2021 року. Кульмінацією масштабного святкування стане Архиєрейська Божественна Літургія у неділю, 27 червня (початок об 11:00), яку звершить Глава УГКЦ Блаженніший Святослав на площі перед храмом Різдва Пресвятої Богородиці (Львів-Сихів).

Читайте також
Католики Упокоївся в Бозі владика УГКЦ Степан Хміляр
22 червня, 10:27
Католики Глава УГКЦ зустрівся з новою управою Згромадження сестер святого Йосифа
22 червня, 17:26
Католики У Тернополі відкрили виставку до 35-річчя виходу УГКЦ з підпілля
22 червня, 09:48
Католики Цього дня, 140 років тому, священик УГКЦ відслужив перше Богослужіння у США
22 червня, 11:18