Караїми Сімферополя відзначили Суккот

08.10.2012, 09:37
Караїми Сімферополя відзначили Суккот - фото 1
У рамках свята, в приміщенні караїмської кенаси, пройшло богослужіння, в колишній караїмської дівочій школі – святковий банкет. Як повідомляється, організатором заходу виступає Кримська республіканська федерація караїмів.

exklusiv.gifЦентром урочистостей став Сімферополь. У рамках свята, в приміщенні караїмської кенаси, пройшло богослужіння, в колишній караїмської дівочій школі – святковий банкет. Як повідомляється, організатором заходу виступає Кримська республіканська федерація караїмів. Про це повідомляє кореспондент РІСУ в Криму.

Саме свято Суккот (Свято Кущів, караїмською - алача хиджи) – останнє з трьох великих річних караїмських свят (поряд з Великоднем і П'ятидесятницею), які називають словом хаг (арабський аналог - хадж - паломництво).

У біблійні часи всі юдейські чоловіки мали здійснити на це свято паломництво в святе місто Єрусалим. З тих пір в цей день прийнято вітатися ''Хаг Самеах! Радісного хаджу!'' Цей день – нагадування про часи виходу з єгипетського рабства, коли народ Ізраїлю жив в кущах. Святкування Суккот відбувається після збору врожаю, в кінці сільськогосподарського року, коли плоди землеробської праці вже дбайливо зібрані, і пора подякувати Господу, який дає землі плодючість –вважають караїми. У місцях більш північних, де вирощували жито і пшеницю в кенасу урочисто вносили вінок з колосся, прикрашений квітами, який висів там до наступного свята врожаю.