Кардинал Кох: я не сподівався, що Кирил дійде до релігійного виправдання війни

Кардинал Кох: я не сподівався, що Кирил дійде до релігійного виправдання війни - фото 1
Голова ватиканської Дикастерії у справах підтримки єдності християн кардинал Курт Кох поспілкувався з пресою: швейцарським виданням «NZZ am Sonntag» та німецьким католицьким тижневиком «Die Tagespost».

Про це повідомляє Католицький часопис CREDO.

Як голова екуменічної дикастерії, єрарх сказав, що Московський Патріарх Кирил прагнув укласти з Ватиканом стратегічний союз на захист християнських цінностей. Кардинал Кох добре знає Кирила, навіть цінує його як людину, але визнає, що його позиція «стосовно конфлікту в Україні» стала для нього великою несподіванкою.

Куріальний кардинал не очікував, що православний єрарх зайде аж так далеко і буде виправдовувати війну.

Вже раніше, зазначив кардинал Кох, Кирил за кожної нагоди нападав на УГКЦ. В інтерв’ю для «NZZ am Sonntag» глава ватиканського відомства позитивно оцінив переказування Україні зброї.

«Абсолютний пацифізм, який тільки збоку приглядається до насильства, не є християнським. Якщо справа дійшла до несправедливої агресії, а я можу втрутитися, то я повинен це зробити. Сам Папа на зворотному шляху з Казахстану визнав надання Києву зброї морально виправданим, якщо завдяки цьому жертви нападу можуть захищатися», — додав кардинал.