Кардинал Майкл Черні виступить під час Екуменічного соціального тижня у Львові

Кардинал Майкл Черні виступить під час Екуменічного соціального тижня у Львові - фото 1
«Плекаючи Спільне Благо: Разом До Сталого Розвитку Суспільства» - 5-9 жовтня у Львові відбудеться 14-й Екуменічний соціальний тиждень. Розпочнеться з однойменної міжнародної конференції, в якій візьмуть участь топ-спікери форуму: кардинал Майкл Черні, Дафіна Ґерчева, Йохан де Тавернір.

Подія відбудеться на платформі Zoom. Трансляція також буде доступна у соціальних мережах Facebook та Youtube. Триватиме конференція 5 жовтня з 15.00 до 18.00. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Модеруватиме захід д-р Павло Смицнюк, директор Інституту екуменічних студій УКУ. Мова: українсько-англійська (синхронний переклад).

Серед спікерів – кардинал Майкл Черні, заступник секретаря відділу мігрантів та біженців Дикастерії Святого Престолу для сприяння цілісному розвитку людини, Ватикан. Кардинал виступить з темою «Міграція, інклюзивність та братерство: ідеї та ідеали для України». Йохан де Тавернір, професор богословської етики та декан факультету богослов‘я та релігійних наук (Лювенський католицький університет) розповість про цілі сталого розвитку, планетарні межі та спільне благо. Також на конференції виступить Дафіна Ґерчева, постійна представниця Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні.

Три цікаві факти про кардинала Майкла Черні:

1. В 1979 році він заснував у Торонто Єзуїтський Центр (нині Форум) за віру та соціальну справедливість і був його першим директором до 1989 року, коли після вбивства шести побратимів вночі 16 листопада в Центральноамериканському Університеті Сан -Сальвадору він зголосився замінити їх. Тим часом він кілька місяців жив у Чехословаччині та у Франції, у спільноті «Лярш».

2. З Центральної Америки отець Черні потім переїхав до Африки (2002-2010), де заснував Мережу допомоги африканським єзуїтам, яка займається пошуком шляхів подолання пандемії ВІЛ. У цей період він викладав у коледжі Хекіма, у Католицькому університеті Східної Африки в Найробі, співпрацюючи з Єпископською конференцією Кенії.

3. Номінований і проголошений Папою Франциском кардиналом на консисторії 5 жовтня 2019 р.