Кардинал Вальтер Каспер йде у відставку

29.06.2010, 11:24
Кардинал Вальтер Каспер йде у відставку - фото 1
Пост глави Папської Ради зі сприяння християнській єдності, також глави Папської Комісії з релігійних зв'язків з євреями залишає 77-річний кардинал Вальтер Каспер. Ім'я наступника кардинала Каспера ще не оголошене.

Вальтер_Каспер.jpgВАТИКАН —Пост глави Папської Ради зі сприяння християнській єдності, також глави Папської Комісії з релігійних зв'язків з євреями залишає 77-річний кардинал Вальтер Каспер. Ім'я наступника кардинала Каспера ще не оголошене. Підсумки своєї 9-річної діяльсті як глави Папської Ради зі сприяння християнській єдності, кардинал Каспер підвів під час прес-конференції 25 червня. За словами кардинала, за цей час Раді вдалося встановити цілу «мережу контактів» з різними Церквами.

«Для Церкви екуменізм — не предмет розкоші, а одна з її невід'ємних складових», — наголосив він. Крім того, кардинал відзначив, що екуменічний діалог — справа «не кабінетна». «Діалог — це життя, — заявив Каспер. — Це частина Церкви».

У своєму виступі, як повідомляє «Milites Christi Imperatoris», кардинал Каспер торкнувся питання стосунків з різними конфесіями. Кажучи про діалог з православними, кардинал відзначив, що до 2001 року, на початку його служіння, діалог цей фактично був перерваний. За словами кардинала, «перші зустрічі давалися нам дуже важко через богословські і культурні розбіжності». Він також висловив співчуття, що досі не стоїть на порядку денному питання зустрічі Бенедикта XVI з Патріархом Кирилом.

Окрім цього, кардинал вітав встановлену «співпрацю з протестантами, до цього неможливу». Проте він зазначив, що, не дивлячись на нинішню співпрацю, дорога до повноти спілкування з протестантами буде «довгою і нелегкою».

У своєму виступі кардинал нагадав і про те, що було прийняте рішення продовжити діалог між Католицькою Церквою і юдеями.

Довідка:

Вальтер Каспер народився 5 березня 1933 року в Хайденхаймі-Бренц, Німеччина. У 1957 році відбулося його рукоположення в єпархії Роттенбург-Штуттгарт. На теологічному факультеті Тюбінгена він отримав докторське звання. Пізніше викладав догматичну теологію і займав пост декана теологічного факультету в Мюнстері, потім — в Тюбінгені.

1989 року його призначили єпископом єпархії, в якій він служив священиком. У 1999р. Вальтер Каспер стає секретарем Папської Ради із сприяння християнській єдності, а в 2001р. — кардиналом і главою ради.

На його нинішній пост кардинала Каспера призначив Іван Павло II 2001 року. За словами 77-річного кардинала, роки цього служіння стали для нього дуже важливим досвідом.