Картина від Глави УГКЦ і пішла з молотка за 300 тис. грн на благодійному аукціоні

Картина від Глави УГКЦ і пішла з молотка за 300 тис. грн на благодійному аукціоні - фото 1
Картина від Глави УГКЦ Святослава Шевчука "Символ віри, духу та перемоги" пішла з молотка за 300 тис. грн на третьому благодійному аукціоні у Галичі на Івано-Франківщині.

Вона стала найдорожчим лотом, повідомляє Суспільне.

Блаженніший Святослав передав мистецький твір після перебування на Всеукраїнській патріаршій прощі у Крилосі.

"Цей лот — унікальна картина, написана художницею, до якої звернувся Блаженніший Святослав. Вона символізує воїна, який втратив ноги. Він — з протезами та крилами. Твір ділиться на дві частини. Одна така, як сьогодні Україна, — зруйнована. А інша частина — це квітуча Україна, розбудована, де все квітне, граються діточки, співають пташки. І є величний греко-католицький собор, який розташований у Києві", — розповіла голова обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

Загалом на благодійному аукціоні, де презентували 37 лотів, зібрали 2 млн грн. Гроші спрямують на укомплектування новоствореного піхотного батальйону.

Картина від Глави УГКЦ і пішла з молотка за 300 тис. грн на благодійному аукціоні - фото 120669

"Завжди дуже важко створювати частину з "нуля". Зараз, до прикладу, є потреба в тепловізорах. Ми подавали заявку, але вона на цей момент не забезпечена. Сподіваюся, що завдяки аукціону питання вирішиться", — розказав командир батальйону Юрій Дубницький.

На думку військового, благодійні аукціони, які проводяться в Україні у воєнний час, — суттєва допомога армії.