Created with Sketch.

Картини з виставки: Заповіт Патріарха Йосифа Сліпого в іконографії (фоторепортаж)

21.08.2022, 15:16
Патріарх Йосиф Сліпий
Джерело фото: РІСУ

У львівській галереї сучасного сакрального мистецтва "IconArt" триває іконографічна виставка народного художника України Романа Василика «Заповіт Патріарха Йосифа Сліпого в іконографії». Вона присвячена 130-літтю від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого, Глави УГКЦ у 1944-1984 роках.

На виставці представлено 9 картин, написані в іконографічному стилі, на яких зображені етапи життя Патріарха Йосифа.

Михайло Перун

 

"Ідея цього проєкту виникла, коли ми разом з пані Іриною Іванкович та паном академіком Леонідом Рудницьким почали працювати над виданням заповіту Йосифа Сліпого у дев'яти мовах. Постало питання як ілюструвати цю книгу, — розповідає РІСУ Михайло Перун. — І ми запропонували концепт, щоби це видання зробити як давньоукраїнську сакральну книгу, яка буде мати свій колорит. І для цього було необхідно додати певний малюнок, оформлення.

І в мене виникла ідея додати до цієї книги іконографічні роботи, які би ілюстрували життєвий шлях Патріарха Йосифа Сліпого. Тоді я вибрав із Заповіту 9 найважливіших тем, які і лягли в основу цих сюжетів".

Заповіт Патріарха Йосифа Сліпого

 

І на основі цитат із Заповіту сформульовано концепти дев'яти іконографічних зображень, які ласкаво погодився написати завкафедрою сакрального мистецтва Львівської національної академії мистецтв проф. Роман Василик. Як зауважує Михайло Перун, це було дуже символічно, оскільки у певному періоді часу його рідний брат, владика Павло Василик, відбував ув’язнення разом з Патріархом Йосифом.

На відкритті виставки: архиєпископ Ігор Возьняк, проф. Роман Василик, Михайло Перун, Костянтин Шумський (директор IconArt)

 

І так появилася ця серія, яка була використана у книзі Заповіт, і яка має ще й інше своє життя.

Так 17 лютого, у день народження Йосифа Сліпого, у Львівській Опері під час виконання Ораторії Ігоря Щербакова "Великого бажайте" ці ікони були використані для мультимедійної аплікації. Потім вони були виставлені у соборі св. Юра.

А коли було відновлено богослужіння у дзвінниці при храмі Святого Духа, який колись належав до Львівської духовної семінарії, в якій був ректором о. Йосиф, там також були виставлені ці ікони.

Як повідомив Михайло Перун, після виставки в "IconArt"-і, іконографічні зображення будуть перевезені на Тернопільщину, у родинне село Патріарха Йосифа, де діє його музей — тут вони і будуть зберігатися.

Виставка в "IconArt"-і триває до 5 вересня.

Ісповідник віри Йосиф Сліпий — молільник (все почалося у Заздрості)

 

Ісповідник віри Йосиф Сліпий — викладач і богослов

 

Ісповідник віри Йосиф Сліпий — покликаний Митрополитом Андреєм Шептицьким

 

Ісповідник віри Йосиф Сліпий — ісповідник віри

 

Ісповідник віри Йосиф Сліпий — будівничий собору Святої Софії

 

Ісповідник віри Йосиф Сліпий — будівничий монашества

 

Ісповідник віри Йосиф Сліпий — духовний батько

 

Ісповідник віри Йосиф Сліпий — екуменіст (Велеград)

 

Ісповідник віри Йосиф Сліпий — будівничий українського Патріархату

 

Читайте також
Репортажі Прочитати Шептицького по-новому: у Львові представили збірку праць митрополита Андрея на суспільно-політичну і міжцерковну тематику
21 серпня, 11:35
Репортажі «Слова, які набули змісту»: в Івано-Франківську відкрили виставку графіки Нікіти Тітова
21 серпня, 09:00
Репортажі «Свою людськість конвертувати у людяність»: підсумки міжнародної конференція про український досвід війни, громадянської стійкості і суспільної культури
21 серпня, 13:00
Репортажі Крик про Крим. До Міжнародного кримінального суду передали докази злочинів проти людства, скоєні РФ
21 серпня, 12:45