Created with Sketch.

Катедральному собору УГКЦ у Чернівцях повернули раритетні печатки австрійського та румунського періодів

11.08.2021, 13:32

Упорядник Музею підпільної духовної семінарії УГКЦ (м. Яремча) о. Петро Голіней 10 серпня повернув чернівецькому катедральному собору Успіння Богородиці раритетні експонати, які колись перебували у цьому храмі.

Про це повідомляє РІСУ з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.

Раритети священик передав єпископу Йосафату Мощичу під час відвідин собору.

На правах упорядника Музею підпільної духовної семінарії о. Петро вручив посуд із миром, датований 1943 роком, парафіяльну печатку церкви Успення Пресвятої Богородиці австрійського періоду, парафіяльну печатку церкви Успення Пресвятої Богородиці румунського періоду та штамп деканального уряду Чернівецького деканату румунського періоду.

Ці раритети знайшли у 1990 році під час ремонту престолу Успенського собору та зберігалися у приватній колекції о. Михайла Косили, колишнього пароха та декана Чернівецького (1990–1995).

Пізніше речі зберігалися у фондах Музею підпільної духовної семінарії.

Читайте також
Культура Старший на пів століття: отримано нові дані про заснування Погінського монастиря на Франківщині
11 серпня, 09:47
Культура Археологи знайшли рештки дзвіниці скельного монастиря на Хмельниччині
11 серпня, 09:47
Культура Розкопки давнього скельного монастиря розпочали в Маліївцях на Хмельниччині
11 серпня, 12:01
Культура Священик передав Тернопільському музею латунну хоругву кінця ХІХ століття
11 серпня, 11:27