• Головна
  • Новини
  • Католицькі і православні єпископи з України візьмуть участь у відкритті Різдвяної ялинки у Ватикані...

Католицькі і православні єпископи з України візьмуть участь у відкритті Різдвяної ялинки у Ватикані

19.10.2011, 16:31
Католицькі і православні єпископи з України візьмуть участь у відкритті Різдвяної ялинки у Ватикані - фото 1
Цього року у Ватикані вперше буде встановлено різдвяну ялинку з України. Її буде доставлено в дарунок Папі Римському Бенедиктові XVI із Закарпаття.

Ватикан_ялинка.jpgЦьогоріч у Ватикані вперше буде встановлено різдвяну ялинку з України. Її буде доставлено в дарунок Папі Римському Бенедиктові XVI із Закарпаття, а ялинки для Апостольського палацу привезуть із Львівщини.

У відкритті різдвяної ялинки у Ватикані візьмуть участь не тільки єпископи Католицьких Церков України латинського та візантійського обрядів, а й представники Української Православної Церкви. Таку домовленість було досягнуто сьогодні під час зустрічі Патріарха Святослава (Шевчука), Глави УГКЦ, з представником Митрополита Володимира (Сабодана), архиєпископом Олександром (Драбинком), керівником Відділу зовнішніх зв’язків УПЦ.  Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Це надзвичайно важлива подія, тому що різні країни світу роками чекають на цю можливість. Для України це ще одне свідоцтво її європейського коріння та приналежності до сім’ї європейських народів»,–  сказав Глава УГКЦ.

Традиція встановлювати різдвяну ялину на площі Святого Петра у Ватикані з’явилася наприкінці минулого століття під час понтифікату Івана Павла II. Бенедикт XVI продовжив традицію, за якою ялини привозять до Ватикану з різних країн світу.

Торік 94-річну різдвяну ялину висотою 34 метри і вагою 5 тонн було доставлено у подарунок Понтифіку із північноіталійської провінції Больцано-Альто-Адідже. Раніше ялинки до Ватикану привозили з Австрії, Німеччини, Бельгії та інших країн.

Біля підніжжя ялини звичайно встановлюються різдвяні ясла, які Папа освячує у переддень Різдва, 24 грудня.