Католицькі монахи радяться, як їм діяти в умовах війни та наступу секуляризації
У Львові триває робота Асамблеї греко-католицького та римо-католицького монашества України, у якій беруть участь понад 600 учасників. Офіційна тема заходу «Євангельськe coпричастя богопосвячених осіб РКЦ та УГКЦ в Україні». Однак у своїх виступах та дискусіях учасники Асамблеї вирішили не обмежуватися рамками анонсованих програм.
Про це сьогодні під час брифінгу розповіли організатори заходу – представники духовенства обох католицьких Церков.
«Подія, яка зараз відбувається у Львові, є надзвичайно важливою, - зазначив єпископ УГКЦ Діонісій (Ляхович). – Вперше за 25 років в одному залі вирішили зібратися так багато богопосвячених осіб, щоби дати відповіді на нові виклики, які стоять перед українським суспільством, Церковю».
Папський нунцій, архиєпископ Томас Ґаліксон, який бере участь у роботі Асамблеї, підтримав цю думку, зауваживши, що ця зустріч сама по собі вже є великим успіхом, свідченням того, що Церква живе та розвивається.
«Вчора у латинській катедрі багато мирян були приємно здивовані, коли побачили таку велику кількість богопосвячених осіб. Вони навіть не думали, що в Україні є стільки монахів», - поділився своїми спостереженнями нунцій.
«Сподіваюся, що Асамблея матиме важливе значення для двох Церков», - додав він.
Митрополит Львівський РКЦ в Україні Архиєпископ Мєчислав Мокшицький зауважив, що перші католицькі монаші ордени з’явилися у VІІ сторіччі. Відтоді монахи завжди намагаються допомагати людям, ділити їхні радощі та смуток. Нинішя зустріч, за словами Архиєпископа, повинна дати відповіді, як тепер в умовах війни та наступу секуляризації повинні діяти богопосвячені особи.
Єрарх також зазначив, що Україна може пишатися своїми священнослужителями, мирянами та монахами – українці зберегли віру в умовах атеїстичного СРСР, а нині стають новими євангелізаторами для Європи.
Гість з Польщі, єзуїт о. Юзеф Августин теж схвально висловився про набожність українців. Під час відвідин України він помітив, що молодь тут, на відміну від західної, не соромиться своїх релігійних почуттів. Це, вважає священик, означає, що українська Церква має майбутнє та може сподіватися на нові якісні покликання.
«Щоби були покликання, треба щоби були добрі родини, здорові парафії, віддані парохи. Тільки у такому середовищі народжуються покликання. Бо молода людина завжди шукає ідеали. Якщо на її життєвій дорозі зустрічається високоморальна особа, то вона до неї тягнеться, намагається наслідувати її. Брак покликання – це виклик для Церкви», - підкреслив він.
Асамблея «Євангельськe coпричастя богопосвячених осіб РКЦ та УГКЦ в Україні» триватиме до 18 вересня. У наступні дні на його учасників чекатимуть виступи єпископів УГКЦ та РКЦ, свідчення монахинь, реколекції, молебні, святкова Літургія у соборі св. Юра, обмін думками та спілкування, яке організатори називають найважливішим пунктом програми.
«Для такої Асамблеї теми мають другорядне значення, - наголосив о.Юзеф Августин. – це не зустріч науковців. Це насамперед братерська зустріч».