• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Католицькі єпископи Канади протестують проти законопроекту, який полегшує доступ до евтаназії...

Католицькі єпископи Канади протестують проти законопроекту, який полегшує доступ до евтаназії

09 лютого, 11:03
Світові
Католицькі єпископи Канади протестують проти законопроекту, який полегшує доступ до евтаназії - фото 1
Канадські єпископи вкотре протестують проти законопроекту, який розширює і полегшує доступ до евтаназії та сприяння самогубству невиліковно хворих або людей із будь-якою інвалідністю.

Про це повідомляє CREDO.

Евтаназію в Канаді запровадили 2016 року, але про смертельний укол можуть у цій країні просити лише люди при смерті, які визначають своє становище як «нестерпне».

На думку єпископів, нинішній законопроект — це черговий крок у бік легалізації евтаназії на вимогу.

«Якби кваліфікована паліативна допомого була доступна всім канадцям, то менше людей наважувалися б на смерть», — написали автори заяви.

Єпископи закликали Палату громад і Сенат «добросовісно розглянути» суперечливі поправки. Вони підкреслили, що в Канаді загалом не схвалюють евтаназію та сприяння самогубству, попри твердження уряду про протилежне. Тому єпископи закликають уповільнити темп і провести громадські консультації.

Також єпископат особливо занепокоєний поспіхом, із яким уряд, попри численні застереження з боку організацій людей з інвалідністю та лікарів про руйнівні наслідки змін, намагається їх ухвалити.

Згідно з останнім опитуванням, проведеним Angus Reid Group i Cardus, більшість канадців побоюється, що після впровадження змін медичні установи ігноруватимуть тривалий догляд і лікування хвороб у людей похилого віку.

На думку єрархів, ще не пізно переосмислити підхід Канади до евтаназії й усе ще можлива реформа системи охорони здоров’я, яка забезпечить невиліковно хворим відповідну опіку, що враховує гідність людського життя.

Єпископи вважають: необхідно також поважати свободу совісті медичних працівників, які мають право відмовитися брати участь в евтаназії та сприянні самогубству.

Єпископи закликають католиків, інші релігійні спільноти та всіх людей доброї волі ознайомитися зі змістом законопроекту й писати зауваження щодо нього безпосередньо місцевим парламентарям.

Рух Канади до смерті відбувається вже тривалий час. Влада, наприклад, вирішила не фінансувати з державних джерел ті госпіси, які відмовляються проводити евтаназію. На практиці це означає, що багато таких установ будуть ліквідовані.

«Це переважно питання грошей. Евтаназія дешевша за поширення та розвиток паліативної допомоги», — вважає Ненсі Мейсі, засновниця та директорка «Госпісу Ірен Томас» у Леднері (Британська Колумбія), який рішуче відмовився вбивати своїх пацієнтів.