Католицькі єпископи США стали на захист прав мігрантів
Зустріч стала першою за часів понтифікату Папи Лева XIV, який нещодавно закликав Католицьку Церкву в Америці рішучіше виступати на захист мігрантів. Під час засідання єпископи наголосили, що зростає напруга між євангельським вченням про любов до ближнього та жорсткішими політичними кроками в межах посиленої кампанії з депортації. Єпископи підготували спеціальне звернення щодо імміграційної політики, україномовний варіант якого поширив у ФБ Митрополит Борис Ґудзяк. Документ такого рівня має засвідчити позицію Католицької Церкви в США на національному рівні.
"Нас засмучує виселення іммігрантів. Ми стурбовані умовами в ізоляторах та відсутністю доступу до пастирської допомоги. Нас тривожить те, що деякі іммігранти у США втратили свій законний статус. Ми стурбовані, коли зустрічаємо батьків, які бояться, що їх затримують, коли відвозять дітей до школи. Нам боляче, коли намагаємося розрадити рідних, які вже розлучилися зі своїми близькими.
Покоління іммігрантів зробили величезний внесок у добробут нашої держави. Ми, як католицькі єпископи США, любимо нашу країну і молимося за її мир і процвітання. Саме з цієї причини ми змушені підняти голос на захист даної Богом людської гідності.
Католицьке вчення закликає країни визнавати фундаментальну гідність всіх людей, включаючи іммігрантів. Ми, єпископи, виступаємо за змістовну реформу імміграційних законів та процедур нашої країни. Людська гідність та національна безпека не конфліктують. І одне, і друге можливе, якщо люди доброї волі працюватимуть разом", - йдеться у документі.
Єпископи визнають, що країни несуть відповідальність за регулювання своїх кордонів та створення справедливої та упорядкованої імміграційної системи заради спільного блага. Без таких процесів іммігранти стикаються з ризиком торгівлі людьми та інших форм експлуатації, тому, за словами єпископів, "безпечні та законні шляхи слугують протитурою від таких ризиків".
"Ми стоїмо з вами у ваших стражданнях, оскільки, коли страждає один член, страждають всі", - звертаються до іммігрантів католицькі єпископи США.
Вони зауважили, що багато хто з духовенства та миряни вже супроводжують і допомагають іммігрантам у задоволенні їх базових потреб, і закликали людей доброї волі продовжувати та розширювати такі зусилля.
"Ми виступаємо проти невибіркової масової депортації людей. Ми молимося за припинення дегуманізаційної риторики та насильства, спрямованих проти іммігрантів чи правоохоронних органів. Ми молимося, щоб Господь керував тими, хто управляє нашою нацією, і ми вдячні за минулі та теперішні можливості діалогу з громадськістю та обраними чиновниками. У цьому діалозі ми продовжимо виступати за змістовну імміграційну реформу", - йдеться у документі Єпископської конференції США.