Католицькі єпископи ЄС вимагають від світу зупинити це “божевілля війни”, зберігши цілісність України

Католицькі єпископи ЄС вимагають від світу зупинити це “божевілля війни”, зберігши цілісність України - фото 1
Орган Комісії Єпископатів ЄС, що займається зовнішніми міжнародними стосунками, прокоментував масовані обстріли інфраструктурних об’єктів в Україні. Єпископи закликали російську сторону призупинити бойові дії. Усі сторони єпископи закликали ступити на дорогу переговорів на основі «серйозних пропозицій» справедливого миру, що шануватиме міжнародне право і територіальну цілісність України.

Джерело: Vaticannews

«Висловлюємо нашу глибоку стурбованість з огляду на розвиток подій в Україні та Польщі. Від початку російської військової агресії проти України весь світ затамував подих, побоюючись великого глобального конфлікту», – йдеться в заяві, поширеній 17 листопада після зустрічі комісії із зовнішніх стосунків ЄС, що діє при Комісії Єпископатів Євросоюзу (COMECE).

За словами авторів, інцидент, що трапився на території Польщі на кордоні з Україною, є черговим попередженням про те, що «ця війна несе загрозу неконтрольованих і катастрофічних наслідків для всього людства».

Перед обличчям «брутальних атак Росії на міста та цивільні інфраструктурні об’єкти в Україні, з грубим порушенням міжнародного права, та інциденту в Польщі», члени комісії «підносять свої молитви за загиблих і складають співчуття їхнім родинам».

«Хочемо також засвідчити нашу близькість з українським населенням, що залишилося без доступу до базових послуг, таких як електроенергія та вода», – пишуть вони.

Автори заяви запитують: «Що ще повинно трапитися, щоби нарешті було покладено край цьому “божевіллю війни”? Закликаємо всі сторони наполегливо трудитися над тим, щоби уникнути ескалації, а Європейський Союз зокрема – посилити свої дипломатичні зусилля та продовжувати активну діяльність, спрямовану на те, щоби зупинити цю спіраль насильства».

Приєднуючись до закликів Папи Франциска та Святого Престолу, автори заяви повторюють і свій заклик «до російської влади негайно зупинити бойові дії, а до всіх сторін – з допомогою міжнародної спільноти відкритися на переговори із “серйозними пропозиціями” задля справедливого миру, працюючи над вирішенням конфлікту, що шануватиме міжнародне право та територіальну цілісність України».