Керамічні сльози з’явилися у Києво-Печерській лаврі

18.06.2022, 12:31
Культура
Керамічні сльози з’явилися у Києво-Печерській лаврі - фото 1
17 червня 2022 року у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбулася презентація інсталяції французького митця Жан Марка Лєфевра, створена на підтримку України.

Кураторами проекту виступили Володимир Балибердін, Галина Дюговська, члени Національної спілки художників України, Спілки дизайнерів України. Про це повідомили у Печерській РДА, інформує «Вечірній Київ».

«Сьогодні я не можу думати ні про що, оскільки у серці лише біль за ваш героїчний, багатостраждальний народ. Керамічні сльози, це сльози очищення і оновлення українського народу, лоза, що їх тримає символізує сьогоднішній час і незнищенність України», — сказав автор, Жан Марк Лєфевр у своєму виступі.

Він наголосив, що Україна не одна в цьому страшному випробуванні. Розповів, що керамічні сльози відродження і оновлення, в знак підтримки вже є у Польщі, від сьогодні в Україні, і будуть також у Франції.

У Києво-Печерській лаврі ця інсталяція органічно вписалася на віковічних каштанах Соборної площі, символізуючи зв’язок минулого, теперішнього і нашого переможного майбутнього.

Керамічні сльози з’явилися у Києво-Печерській лаврі_1
Кераміка і лоза — найдавніші матеріали. Фото: Печерська РДА

Символічним також є і вибір матеріалу — кераміка, яку використовують із давніх-давен, а також міцна і витривала лоза, яка скільки б її не зрізали, обов’язково проростає знову — і все це про нас, українців, стійких, витривалих, непереможних.

Інсталяція відтепер стане постійної прикрасою та знаковим місцем заповідника.

Керамічні сльози з’явилися у Києво-Печерській лаврі_2
У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбулася презентація інсталяції французького митця Жан Марка Лєфевра. Фото: Печерська РДА

Територія Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» відкрита щоденно з середи до неділі з 10:00 до 19:00. Вихідні дні — понеділок і вівторок.
Вартість вхідного квитка — 60 грн., вартість вхідного квитка з відвідуванням Великої лаврської дзвіниці та церкви Спаса на Берестові — 100 грн.

Вхід для військовослужбовців та учасників територіальної оборони — безкоштовний.