Керівництво УПЦ МП закликає вірян захистити лавру усіма законними засобами

23 березня, 16:50
Суспільство
Керівництво УПЦ МП закликає вірян захистити лавру усіма законними засобами - фото 1
Священний Синод УПЦ МП звернувся до своїх вірян з проханням "всіма законними засобами захищати найдорожчу святиню — Свято-Успенську Києво-Печерську лавру".

Про це йдеться у Зверненні Синоду, яке сьогодні, 23 березня, оприлюднив Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.

Священнослужителі УПЦ МП клянуться у своїй любові до України, кажуть, що їхні віряни займаються волонтерством та воюють на фронті.

"Що ж натомість роблять наші можновладці? Вони зневажають і плюндрують святині, намагаючись нас, православних, всебічно залякати, умовити на якийсь «компроміс» і, в результаті, просто знищити", - зазначають в УПЦ МП.

"Зараз багато хто звертається до священноначалля Української Православної Церкви з проханням благословити духовний труд по захисту нашого законного права й надалі молитися у Києво-Печерській Лаврі та піклуватися про неї", - наголошують автори звернення.

Учасники Синоду УПЦ МП відтак закликають своїх прихильників, кріпитися у вірі, підсилити свої молитви "і всіма законними засобами захищати нашу найдорожчу святиню — Свято-Успенську Києво-Печерську лавру".

Нагадаємо, 20 березня члени Священного Синоду УПЦ МП на чолі з Митрополитом Онуфрієм приходили до Офісу президента України, щоби зустрітися з керівництвом держави та донести йому свою позицію. Якийсь час вони постояли на вулиці, потім до них вийшла працівниця Офісу та повідомила, що спілкування з президентом не може відбутися, оскільки воно не було заздалегідь узгоджено.

Делегацію УПЦ МП натомість погодилися прийняти співробітники профільних департаментів Офісу президента, щоб отримати звернення, зареєструвати його та передати на подальший розгляд.

Представники УПЦ МП звернення передавати відмовились.

10 березня Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" повідомив монастирю УПЦ МП, що з 29 березня 2023 року договір від 19 липня 2013 року про безоплатне користування культовими будівлями та іншим майном, що є держвласністю, буде розірвано.

Митрополит Павло Лебідь заявив, що не ченці не покинуть лавру, бо за 35 років братія упорядкувала життя обителі і вони не мають місця куди вивезти нажите майно.