Керівництво УПЦ МП змушує вірян підписуватись під зверненням про порушення їхніх прав

04 лютого, 13:15
Держава
Керівництво УПЦ МП змушує вірян підписуватись під зверненням про порушення їхніх прав - фото 1
Керівництво УПЦ МП розіслало своїм благочинним текст звернення про те, що вимога Закону про перейменування релігійних організацій, що мають керівний центр (бенефіциара) в країні-агресорі, порушує конституційні права цієї юрисдикції.

Про це повідомляє Церкваріум.

До 16 лютого вимагається примусово зібрати підписи на підтримку УПЦ МП з кожної парафії:

"Від кожної парафії та монастиря до 16 лютого в Єпархіальне управління потрібно привести ці звернення з мокрою печаткою (за наявності) та підписами настоятеля (намісника, ігумені) і максимальної кількості прихожан (братії і сестер), після чого їх необхідно надіслати зазначеним адресатам 3-ма РЕКОМЕНДОВАНИМИ ("ЗАКАЗНИМИ") листами".

В зверненні зазначається, що ніхто не може нав'язувати Церкві своє розуміння її релігійної та єрархічної структури.

При цьому одночасно опоненти УПЦ МП названі "псевдо релігійними організаціями". В якості засобів тиску застосовано погано завуальовану погрозу порушення миру і спокою в державі та апеляцію до "порушення прав і свобод особливо вразливих верств населення, до яких належать віруючі УПЦ МП".

Керівників держави просять застосувати надані законодавством повноваження, а також авторитет та політичний вплив, щоб скасувати (в оригіналі - "відмінити"*) незручні для УПЦ МП закони.

Раніше заявами-спамами УПЦ МП вже закидувала Вселенського Патріарха проти визнання ПЦУ, судові інстанції, тепер заспамлять керівництво держави.

"Звертаємо увагу, що це оперативно зроблено напередодні розгляду Конституційним судом питання про перейменування релігійних організацій, що мають керівний центр (бенефіциара) в країні-агресорі та в світлі позиції віце-прем'єра Олексія Резнікова про необхідність такого перейменування", - зазначає видання.

"Ймовірно, на УПЦ МП справило враження і блокування телеканалів, що проводять відверто антидержавницьку дезінформаційну кампанію - канал 112, NewsOne та Zik. На NewsOne регулярно виходили передачі, де "розповідали правду" про утиски прав УПЦ МП та відверто принижували ПЦУ", - пише Цкрваріум.

Нагадаємо, що відповідно до листа Його Всесвятості Патріарха Вселенського Варфоломія, надісланого Церкваріуму, після 15.12.2018 р. УПЦ МП як канонічної структур на території України не існує, а її єпископи є лише титулярними (а не правлячими) єпископами під Росією.

Як писала РІСУ, одеський громадський активіст Михайло Шелудько зафіксував та виклав на Фейсбуці фото як у 2012 році виглядала таблиця на Свято-Андріївському подвір’ї. На синьому тлі жовтими літерами у першому рядку було написано, що це Московський Патріархат, далі вказувалася назва конфесії та храму. У 2015 році таблицю поміняли. На перший погляд все ніби залишилося як і раніше – ті ж контури, кольори, символіка, розмір, однак на новому інформаційному вказівнику замовники «забули» вказати про приналежність до Московського Патріархату.

Напис «Московський Патріархат» також зник із таблиці Свято-Ільїньского монастиря Одеської єпархії.

Зрештою, того ж 2015 року Митрополит УПЦ МП у Москві у день пам'яті святих Кирила і Мефодія привселюдно заявив, що очолювана ним структура перебуває у складі Московського Патріархату.